Peja: „Dzięki Donatanowi u***ali status podwójnie liczonej płyty. Niszowi artyści nie zrobią już złota” (wideo)


2014.10.21

opublikował:

Peja: „Dzięki Donatanowi u***ali status podwójnie liczonej płyty. Niszowi artyści nie zrobią już złota” (wideo)

Dzięki Donatanowi ujebali status podwójnie liczonej płyty. Niszowi artyści nie zrobią już złota – mówi w rozmowie z Jackiem Adamkiewiczem z serwisu Poznańskirap.com Peja. Złota płyta jest dziś przyznawana polskim artystom za sprzedaż 15 tysięcy kopii płyty. Przepisy zmieniły się niedawno – wcześniej liczono liczbę sprzedanych nośników, co w praktyce oznacza, że dwupłytowy album dla funkcjonował jako dwie płyty. Dzięki temu Donatano otrzymał diamentową płytę za sprzedaż 75 tysięcy dwupłytowej „Równonocy” (na drugim krążku znalazły się instrumentale). Jeśli mielibyśmy do czynienia z pojedynczym albumem, wtedy artysta musiałby sprzedać 150 tysięcy.

Kiedyś wystarczyło sprzedać 7,5 tysiąca, co było do zrobienia przy dobrej promocji, wsparciu hype`u podziemia i dobrych ludzi. Dzieciak by się cieszył. Było kilka takich spektakularnych złotych płyt – wspomina raper.

Zobaczcie drugą część rozmowy przeprowadzonej przez Jacka w związku z premierą płyty „Książę aka. Slumilioner”. Pierwszą część rozmowy znajdziecie tutaj .

Polecane

Share This