Percival Schuttenbach na soundtracku do nowego „Wiedźmina”


2013.12.14

opublikował:

Percival Schuttenbach na soundtracku do nowego „Wiedźmina”

Percival Schuttenbach został zaproszony przez twórców gry „Wiedźmin 3” do stworzenia ścieżki dźwiękowej. Jej fragment można usłyszeć w nowym trailerze zapowiadającym wydawnictwo. Między innymi naszą muzykę będzie można usłyszeć w „Wiedźminie 3” – informuje zespół. CD Projekt RED oraz jego kompozytorzy zaprosili Percival do prac nad oprawą muzyczną gry. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Nie znaczy to jednak, że spoczęliśmy na laurach. Właśnie nagrywamy „Slave II”, przygotowujemy trasę (luty-marzec) i kończymy pracę nad klipem do „Wodnika”. Zrobimy wszystko, żeby pokazać Wam go jeszcze w tym roku. A uwierzcie nam – będzie na co patrzeć.

Gra „Wiedźmin 3: Dziki Gon” ukaże się w przyszłym roku – równocześnie na komputery PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Percival Schuttenbach, określający swoją muzykę mianem Nowej Fali Polskiego Heavy Folku, to zespół znany od lat na scenie polskiego i nie tylko folk metalu. Podbili także serce słuchaczy hip-hopu jako współtwórcy jednego z bardziej spektakularnych sukcesów ostatnich lat – słowiańskiej, hip-hopowej płyty „Równonoc”, która zdobyła status diamentowej w rok po swojej premierze. Formacja wydała kolejną, długo oczekiwaną autorską płytę poświęconą słowiańskim korzeniom. Tym razem album dotyczy Słowian Połabskich, a opowieść – mroczna historia osadzona w realiach czasów przedchrześcijańskich – snuta jest doskonałym brzmieniem będącym charakterystyczną dla Percival Schuttenbach fuzją folk metalu, folk rocka oraz progresywnego rocka i metalu. Płyta „Svantevit” grupy Percival Schuttenbach ujrzała światło dzienne 21 września (tuż przed równonocą wrześniową). Album jest następcą wydanego w 2009 krążka „Reakcja Pogańska”.

Polecane

Share This