Pete Shelley nie żyje

Lider Buzzcocks miał 63 lata.


2018.12.07

opublikował:

Pete Shelley nie żyje

fot. mat. pras.

Pete Shelley, współzałożyciel i wokalista Buzzcocks, zmarł w wieku 63 lat. O śmierci legendy punk rocka poinformowało BBC. Jako oficjalną przyczynę podaje się atak serca. Muzyk zmarł w Estonii, w której mieszkał na stałe.

Buzzcocks powstali w połowie lat 70. z inicjatywy Shelleya i Howarda Devoto. Grupa zadebiutowała na scenie w 1976 otwierając koncert Sex Pistols w Manchesterze. Rok później Buzzcocks wydali debiutancką epkę “Spiral Scratch”. Niedługo później Devoto opuścił grupę. Przed rozpadem w 1981 roku Buzzcocks wydali jeszcze trzy albumy: “Another Music in a Different Kitchen” (1978), “Love Bites” (1978), “A Different Kind of Tension” (1979).

Po rozpadzie Buzzcocks Pete wydał kilka solowych krążków. Zespół wrócił pod koniec lat 80. i pozostał aktywny do teraz. Ostatnim krążkiem zespołu było “The Way” z 2018, latem tego roku formacja dała ostatnie koncerty.

Do najpopularniejszych utworów brytyjskiej grupy należą m.in. “Everybody’s Happy Nowadays”, “What Do I Get” i “Ever Fallen in Love”.

Polecane