Pharrell Williams zareagował na słowa o niewolnictwie


2018.07.11

opublikował:

Pharrell Williams zareagował na słowa o niewolnictwie

foto: mat. pras.

Kanye West jakiś czas temu wypowiedział się w kontrowersyjnych słowach na temat niewolnictwa. Zasugerował, że trwające 400 lat niewolnictwo było… wyborem, a nie przymusem. – Kiedy słyszysz o trwającym 400 lat niewolnictwie… Przez 400 lat? To brzmi jak wybór – powiedział West. Raper wyjaśnił także, że zamiast określenia “niewolnictwo”, które kojarzy mu się jedynie z czarnoskórą ludnością, woli “więzienie”.

Do tych słów postanowił odnieść się Pharrell Williams. Artysta zaznaczył, że Amerykę budowali ludzie z różnych kultur, ale byli to głównie Afroamerykanie. – To oni wykonali całe zadanie. Wyszli i faktycznie wykonali pracę. Przez cały czas musieli znosić wyszydzanie miejsca swojego pochodzenia, próbowano odebrać ich tożsamość i zmuszali ich do rzeczy, których nie chcieli robić. Jest to dalekie od wyboru – powiedział Williams.

Muzyk dodał także, że wpływy czarnoskórych są wszędzie obecne – w muzyce, a nawet w modzie. – Nie byłoby żadnego rock’n’rolla bez nas. Ameryka jest czarna. Jej przyszłość jest czarna. Ameryka to czarna historia.

Polecane

Share This