Pierwsze pośmiertne wydawnictwa Prince’a już wkrótce


2016.10.23

opublikował:

Pierwsze pośmiertne wydawnictwa Prince’a już wkrótce

74145_D4_1_43

W najbliższych miesiącach należy się spodziewać ofensywy wydawniczej ze strony NPG Records, wytwórni założonej przez Prince’a w 1993 roku. Label ma w planach wydanie trzech krążków z muzyką zmarłego w kwietniu wokalisty.

Na pierwszy ogień pójdzie, a jakże, kompilacja największych przebojów. „Prince 4Ever” będzie się składało z czterdziestu najpopularniejszych kawałków Księcia oraz jednej niepublikowanej dotąd piosenki, „Moonbeam Levels”. Premiera 22 listopada.

Na kolejne wydawnictwo będziemy musieli poczekać do kwietnia. Na rocznicę śmierci Prince’a NPG Records szykuje reedycję najbardziej kultowego albumu w dyskografii artysty, „Purple Rain” z 1984 roku. To wznowienie, którego wydanie zostało uzgodnione jeszcze przed śmiercią Prince’a.

Najciekawiej prezentuje się jednak trzeci z zapowiadanych krążków, czyli ten z niepublikowaną dotąd muzyką. Póki co jednak nie wiemy o nim za wiele. Pewne jest tylko, że ukaże się w przyszłym roku i nie wyczerpie bogatych archiwów, które zostawił po sobie Prince.

Ostatnie z powyższych wydawnictw na pewno ukaże się nakładem NPG/Warner Bros. Nie ma jednak pewności, czy te właśnie wytwórnie będą przez kolejne lata zarządzały dorobkiem Prince’a. Spokrewnieni z wokalistą spadkobiercy fortuny wystawili właśnie na sprzedaż archiwum muzyka, wyceniając je na 35 milionów dolarów. Mówi się, że w walkę o prawa włączą się także inne wielkie koncerny. Inna sprawa, że sami spadkobiercy nie wiedzą, co dokładnie znajduje się w zachowanych archiwach. Proces katalogowania dopiero się rozpoczął.

 

Tagi


Polecane

Share This