PIN rezygnuje z Eurowizji


2009.12.11

opublikował:

PIN rezygnuje z Eurowizji

Grupa PIN postanowiła wycofać się z udziału w krajowych eliminacjach do Eurowizji.

Po nieoficjalnych informacjach o rezygnacji zespół postanowił wystosować oświadczenie. Menadżer formacji Michał Baryś potwierdza rezygnację i zapowiada, że żadne inne komentarze w tej sprawie nie będą udzielane.

W oświadczeniu czytamy:

W związku z koniecznością reorganizacji harmonogramu nagrań naszego najnowszego, trzeciego albumu a co za tym idzie modyfikacją planów promocyjnych i koncertowych zmuszeni jesteśmy do rezygnacji z uczestnictwa w Krajowych Eliminacjach Eurowizji 2010.Jednocześnie dziękujemy Komisji powołanej przez TVP S.A. za olbrzymie wyróżnienie jakim było zakwalifikowanie naszego utworu do ścisłego finału. Pozostałym kandydatom serdecznie gratulujemy a zwycięzcy polskich preselekcji już teraz, z całego serca życzymy wygranej w Oslo” – napisali muzycy PIN.

 

PIN do krajowych eliminacji konkursu zgłosił piosenkę „PINlady”, nagraną wspólnie z krakowską sopranistką Katarzyną Oleś – Blachą. Propozycja ta została zakwalifikowana do finału preselekcji przez telewizyjną komisję konkursową.

Pozostali uczestnicy finału krajowych eliminacji konkursu Eurowizji to: Anna Cyzon, Aneta Figiel i grupa Dziewczyny. Zespół VIR, nagrodzony został przez TVP pierwszą z  pięciu dzikich kart.

Polecane

Share This