Piractwo, czy dozwolony użytek? Dyskusja przenosi się do Wrocławia


2015.01.09

opublikował:

Piractwo, czy dozwolony użytek? Dyskusja przenosi się do Wrocławia

Ciekawy panel dyskusyjny zatytułowany „Piractwo czy dozwolony użytek” odbędzie się już 13 stycznia we Wrocławiu. To kolejne miasto po Warszawie i Gdańsku, w którym uczestnicy spotkania rozmawiać będą o prawie dozwolonego użytku, nowoczesnym modelu zarządzania kulturą, sposobach działania organizacji zbiorowego zarządzania oraz szeroko rozumianej własności intelektualnej. Jeżeli jesteście twórcami lub nie jest Wam obca tematyka zarządzania i animacji kultury koniecznie przyjdźcie. Wstęp wolny.

Koncepcja panelu:

W XXI wieku nielegalne kopiowanie i dozwolony użytek przenikają się, a opłata reprograficzna w obecnej formie nie pasuje do realnych zachowań konsumentów. Jedyną szansą dla twórców jest przekonywanie użytkowników do wyboru legalnych źródeł kultury i sprzedawanie treści na wielu platformach – fizycznych i cyfrowych. Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytanie gdzie kończy się dozwolony użytek, a zaczyna piractwo, a także podyskutują na temat nowych sposobów dystrybucji kultury.

Swoją obecność potwierdzili:

– Michał Kowalski – Kancelaria Doradztwa Prawnego, Serwis Muzykaiprawo.pl

– Michał Kanownik – dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT.

– Kamil Jaczyński – dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Menedżerów Muzycznych.

– Zespół Wice Wersa – raperzy z Wrocławia.

Termin: Wtorek 13 stycznia godz. 18:00 – 20:00. Miejsce: Łokietka 5, Infopunkt Nadodrze, Wrocław.

Polecane

Share This