Pjus, Abel i Rosalie. w akustycznej wersji „Złowa”

Alkopoligamia prezentuje wideo z realizacji nagrania wersji live utworu "Złowo".


2018.08.08

opublikował:

Pjus, Abel i Rosalie. w akustycznej wersji „Złowa”

fot. Bartłomiej Suchoń

Alkopoligamia prezentuje wideo z realizacji nagrania wersji live utworu „Złowo” z albumu „Słowowtóry” Pjusa z gościnnym udziałem Abla i Rosalie. Nagranie powstało na potrzeby filmu „Untiteld” w reżyserii Daniela Jaroszka.

Na początku było słowo – „Złowo” – jeden z najwcześniej napisanych na Słowowtóry numerów. Zmieniałem tu producentów, wykonawców, koncepty, bo szukałem i… finalnie wszystko oddaje zamysł, szczególnie że duet artystów jest jak opisywany świat – bieguny, pokusy są różne, one dopiero tworzą całość – mówi o samym utworze Karol Pjus Nowakowski.

Dlatego autor całego filmu “Untitled”, Daniel Jaroszek, wymyślił, by zawrzeć w nim utwór obrazujący Karola i jego rzeczywistość. I to w wersji live! Była nowa muzyczna wersja przygotowana przez zespół muzyków zaangażowanych w projekt „Albo Inaczej”, na nowo nagrane wokale (jak live to live!), świetne zdjęcia, więc twórcy postanowili do i tak już mocno rozbudowanej płyty „Słowowtóry” dodać kolejny sposób jej odczytywania.

Pjus „Słowowtóry”

Płyta „Słowowtóry”, która ukazała się pod koniec 2017 roku, jest pierwszym w Polsce oficjalnym albumem ghostwirterskim. Skomplikowana sytuacja zdrowotna Karola „Pjusa” Nowakowskiego uniemożliwiła mu samodzielne nagrywanie. Napisał więc wszystkie teksty, a do ich wykonania zaprosił wyjątkowych gości, m.in.: Mesa, Sobotę, Rasa, Eldo, Kubę Knapa, Pablopavo, Korteza i Tymona Tymańskiego. Jak sam mówi, jest to odwrócona idea albumu producenckiego, gdzie zamiast „rozdawania” beatów wykonawcom, zaprasza ich do wykonania swoich tekstów. Efektem tego jest wyjątkowa kompilacja utworów

Polecane