Pjus, Abel i Rosalie. w akustycznej wersji „Złowa”


2018.08.08

opublikował:

Pjus, Abel i Rosalie. w akustycznej wersji „Złowa”

fot. Bartłomiej Suchoń

Alkopoligamia prezentuje wideo z realizacji nagrania wersji live utworu „Złowo” z albumu „Słowowtóry” Pjusa z gościnnym udziałem Abla i Rosalie. Nagranie powstało na potrzeby filmu „Untiteld” w reżyserii Daniela Jaroszka.

Na początku było słowo – „Złowo” – jeden z najwcześniej napisanych na Słowowtóry numerów. Zmieniałem tu producentów, wykonawców, koncepty, bo szukałem i… finalnie wszystko oddaje zamysł, szczególnie że duet artystów jest jak opisywany świat – bieguny, pokusy są różne, one dopiero tworzą całość – mówi o samym utworze Karol Pjus Nowakowski.

Dlatego autor całego filmu “Untitled”, Daniel Jaroszek, wymyślił, by zawrzeć w nim utwór obrazujący Karola i jego rzeczywistość. I to w wersji live! Była nowa muzyczna wersja przygotowana przez zespół muzyków zaangażowanych w projekt „Albo Inaczej”, na nowo nagrane wokale (jak live to live!), świetne zdjęcia, więc twórcy postanowili do i tak już mocno rozbudowanej płyty „Słowowtóry” dodać kolejny sposób jej odczytywania.

Pjus „Słowowtóry”

Płyta „Słowowtóry”, która ukazała się pod koniec 2017 roku, jest pierwszym w Polsce oficjalnym albumem ghostwirterskim. Skomplikowana sytuacja zdrowotna Karola „Pjusa” Nowakowskiego uniemożliwiła mu samodzielne nagrywanie. Napisał więc wszystkie teksty, a do ich wykonania zaprosił wyjątkowych gości, m.in.: Mesa, Sobotę, Rasa, Eldo, Kubę Knapa, Pablopavo, Korteza i Tymona Tymańskiego. Jak sam mówi, jest to odwrócona idea albumu producenckiego, gdzie zamiast „rozdawania” beatów wykonawcom, zaprasza ich do wykonania swoich tekstów. Efektem tego jest wyjątkowa kompilacja utworów

Polecane

Share This