Placido Domingo w Polsce. Zobacz wideo zapowiedź


2014.02.22

opublikował:

Placido Domingo w Polsce. Zobacz wideo zapowiedź

27 kwietnia w Poznaniu odbędzie się nadzwyczajny koncert Placido Domingo. Hiszpański tenor zaśpiewa w stolicy Wielkopolski z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II. Koncert odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i zainauguruje jednocześnie obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. To wielki prestiż dla Poznania. Cieszymy się, że tak ważny historycznie moment będziemy obchodzić w tak szczególny sposób w stolicy Wielkopolski – podkreśla Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

To będzie wielkie wydarzenie muzyczne i niezwykle podniosła chwila. Placido Domingo zagra jeden z najbardziej wyjątkowych koncertów w swojej bogatej karierze – wystąpi w Poznaniu z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Hiszpański tenor będzie śpiewać utwory z płyty „Amore Infinito”, które zostały skomponowane do wierszy Karola Wojtyły. To nagranie ma dla mnie ogromne znaczenie, nie tylko dlatego, że jestem katolikiem. Ono przemawia nie tylko do religijnych osób, ale do każdego, kto respektował tego wyjątkowego człowieka, który poświęcił swoje życie ludzkości i Bogu – informował w jednych z wywiadów hiszpańskich tenor o swoim albumie. Jestem przekonany, że dla wielu Polaków udział w poznańskim koncercie będzie niezapomnianym przeżyciem. Tym bardziej, że utwory z płyty „Amore Infinito” mają naprawdę wyjątkowy charakter – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Występ Placido Domingo będzie składał się z dwóch części. W pierwszej Hiszpan zaprezentuje wspomniane już utwory z płyty „Amore Infinito”. W drugiej entuzjaści jego talentu usłyszą największe przeboje muzyki klasycznej, w tym na prośbę organizatorów utwory, które znajdują się w repertuarze Teatru Muzycznego w Poznaniu, czyli kompozycje z „Barona Cygańskiego”, „Wesołej Wdówki” oraz „My Fair Lady”. Warto również podkreślić, że całe wydarzenie swoją obecnością uświetni doskonale znana polska piosenkarka Justyna Steczkowska, która zaśpiewa z wspólnie z tenorem „Abba Ojcze”. Razem z Placido Domingo juniorem wykona też jeden w wierszy Karola Wojtyły. Czeka nas niezwykle wzruszający i podniosły koncert. Będzie to również widowisko na najwyższym poziomie muzycznym. Prawdziwa uczta dla fanów klasyki – podkreśla Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Polecane

Share This