Płyta VNM-a w grudniu. Raper mówi o zawartości tekstowej krążka

W sześciu utworach usłyszymy gości.


2016.11.04

opublikował:

Płyta VNM-a w grudniu. Raper mówi o zawartości tekstowej krążka

foto: P. Tarasewicz

Jeszcze w tym roku fani doczekają się nowej płyty VNM-a. Na stronie wytwórni De Nekst Best  ruszyła przedsprzedaż albumu zatytułowanego „HALFLAJF”. Na krążku znajdzie 13 utworów (do wersji preorderowej raper doda kawałek „Paid”), w sześciu z nich usłyszymy gości. Jak wielu i kim będą? Tego dowiemy się z czasem.

„HALFLAJF” ukaże się nakładem prowadzonej przez VNM-a wytwórni De Nekst Best. Pierwszy raz wydaję swoją płytę we własnej wytwórni De Nekst Best, więc jeśli słuchacie mnie sporo nie mając żadnego mojego preorderu czy nawet płyty na półce, a kiedyś pomyśleliście, że fajnie byłoby mieć chociaż jedną to lepszego momentu na to już nie znajdziecie – pisze na fanpage’u artysta.

Album ma być odbiciem sytuacji życiowych, które przytrafiły się pochodzącemu z Elbląga raperowi na przestrzeni ostatnich miesięcy. Tekstową zawartość „HALFLAJFU” VNM komentuje w następujący sposób: Dla większości z nas fraza „panta rhei” powinna być oczywistością, ale gdy budzimy się rano, jemy śniadanie i bierzemy prysznic nie myślimy o tym, że za chwilę coś bardzo istotnego w naszym życiu zmieni się diametralnie, tylko automatycznie przechodzimy w naturalny rytm dnia, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Potrzebujemy tej automatyki do normalnego funkcjonowania, ale to właśnie ona sprawia również, że bez wszelakiej postaci bodźców z zewnątrz często sami nie potrafimy zmienić własnego myślenia mimo, że moglibyśmy, a nawet powinniśmy zamiast akceptować obecny stan rzeczy, który nie zawsze sprawia, że jesteśmy szczęśliwi – chodzimy do pracy, której nienawidzimy, uczymy się rzeczy, które nic nam nie dają, tkwimy w dawno umarłych związkach, odurzamy się tak często, że doprowadzamy do uzależnień itp. itd. Nie jest tajemnicą, że diametralna zmiana może nadejść w najmniej oczekiwanym momencie, ale po paru mocniejszych turbulencjach w moim życiu na przestrzeni ostatniego półrocza zacząłem bardzo często o tym myśleć dlatego moja nowa płyta „HALFLAJF” oscyluje właśnie w takiej tematyce. Niektóre sposoby zachowań, poglądy, przekonania czy tożsamości zostaną z nami na zawsze tak jak nasze pochodzenie, ale pozostałe rzeczy, które figurują w naszych głowach jako niezmienialne, naprawdę nie muszą takimi zostać.

Tracklista:

01. naiVe (feat. ……)

02. Zmiana

03. Narcyz

04. HalfLajf

05. Strać to

06. Cypher 2.0 (feat. ……)

07. Z aftera na bifor (feat. ……)

08. brejnFAK (feat. ……)

09. Jak Tsubasa

10. Face-swap (feat. ……)

11. Kyrk

12. Nieśmiertelny

13. Trigger (feat. ……)

14. Paid — PREORDER BONUS TRACK

Polecane