Pociągi PKP mają omijać imprezę Owsiaka???

Wyciekł mail z PKP Intercity


2019.06.12

opublikował:

Pociągi PKP mają omijać imprezę Owsiaka???

fot. Stanisław Wadas / WOŚP

Na stronie muremzaowsiakiem.pl czytamy, że do sieci wyciekł mail, który trafił do jednego z pracowników PKP Intercity. Z maila dowiadujemy się, że w okresie trwania festiwalu Pol’and’Rock (31 lipca – 4 sierpnia), czyli dawnego Przystanku Woodstock, 18 pociągów dalekobieżnych ma omijać Kostrzyń nad Odrą.

Jak czytamy w serwisie oko.press:

„Spółka tłumaczy, że musi dbać o bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły”.

Przypomnijmy, że od wielu lat PKP zapewniała dodatkowe składy podczas imprezy organizowanej przez WOŚP. Korzystało z nich od 60 do 80 tysięcy pasażerów.

Dziennikarze oko.press o treść maila, który wyciekł zapytali władze PKP Intercity. Katarzyna Grzduk, rzecznika PKP Intercity nie zaprzeczyła, że mail jest prawdziwy. Z długiego wywodu, który otrzymali od niej dziennikarze wynika, że władze PKP Intercity zostały zaskoczone decyzją spółki Przewozy Regionalne.

„W tej chwili PKP Intercity analizuje, w jaki sposób decyzja Przewozów Regionalnych o rezygnacji z uruchomienia pociągów specjalnych na to wydarzenie, może wpłynąć na bezpieczną i sprawną realizację połączeń zaplanowanych przez PKP Intercity. Obecnie rozważane są różne scenariusze, a o podjętych decyzjach w tej sprawie będziemy informować” – napisała Grzduk.

Polecane