Podróż z przystankami „Sorrento Performance”


2020.07.17

opublikował:

Podróż z przystankami „Sorrento Performance”

fot. Dominik Malik

8 lipca odbył się premierowy pokaz spektaklu Bovskiej Sorrento Performance. Streaming tego wyjątkowego wydarzenia można było oglądać live na facebookowym profilu i youtube’owym kanale artystki prosto z desek Teatru Syrena.

„Sorrento Performance” to wydarzenie łączące w sobie ideę koncertu i spektaklu tanecznego. Dedykowane jest nowemu albumowi Bovskiej – „Sorrento”, który ukazał się 24 kwietnia bieżącego roku.

„Sorrento Performance” to spełnienie jednego z moich artystycznych marzeń, by taniec stał się integralną częścią koncertu Bovskiej. W Polsce nie było dotąd takich realizacji. Mam wielką nadzieję, że ta ogromna praca około 40 osobowej ekipy będzie mogła zaistnieć jeszcze nie raz na deskach teatru, z widownią nie tylko online. Sam proces pracy nad Performance był bardzo twórczy i intensywny i cieszę się, że mogłam przez niego przejść, wraz z choreografka Agą Konopką, a także tancerką Anitą Sawicką oraz z Janem Smoczyńskim, z którym pracowaliśmy nad dostosowaniem muzyki do spektaklu jakim stał się nasz koncert – komentuje Bovska.

Sprawdź też: Bovska – „Sorrento” (recenzja)

Materiał video, który powstał z koncertu, został przygotowany jako odrębne od streamu dzieło, odpowiednio zmontowane i wyreżyserowane przez Marcina Kopca oraz pocięte na odcinki.

Bovska podzieliła się z fanami pierwszym odcinkiem „Sorrento Performance”, który został umieszczony na jej kanale. Podczas każdego umieszczenia nowego materiału Bovska będzie robić relację live na Facebooku i YouTube, gdzie w czasie rzeczywistym będzie oglądać nagrany materiał, komentować go i wchodzić w interakcje z odbiorcami.

Tagi


Polecane

Share This