Podwójna korona i rekord Billie Eilish


2019.04.08

opublikował:

Podwójna korona i rekord Billie Eilish

fot. mat. pras.

Debiutancki album Billie Eilish „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” spotkał się z bardzo dobrym odbiorem zarówno krytyków jak i słuchaczy. Album zadebiutował na pierwszym miejscu na list bestsellerów na dwóch najważniejszych rynkach – w Wielkiej Brytanii i w Stanach. Dodatkowo na Wyspach Billie pobiła nowy rekord, stając się najmłodszą artystką debiutującą na szczycie UK Charts.

W Stanach krążek „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” trafił na szczyt z wynikiem 313 tys. sprzedanych jednostek. Pod uwagę brana jest zarówno sprzedaż fizycznych nośników, jak i wyniki z serwisów cyfrowych. Debiutancka płyta Billie Eilish ukazała się 29 marca.

Ciekawostką jest, że w Stanach sprzedano 15 tysięcy egzemplarzy „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” na winylu – to najlepszy wynik sprzedaży dla tego nośnika w tym roku. Billie jest również najmłodszą kobietą na szczycie Billboard Top 200 od 2009 roku – 16-letnia wówczas Demi Lovato trafiła na najwyższe miejsce dzięki „Here We Go Again”.

Polecane

Share This