Pokahontaz podzielili się z fanami wyjątkowym singlem i klipem


2019.07.27

opublikował:

Pokahontaz podzielili się z fanami wyjątkowym singlem i klipem

fot. kadr z wideo

Na MaxFloRecTV trafiła muzyczna niespodzianka od Pokahontaz. Utwór zatytułowany „100 lat” powstał z okazji setnej rocznicy wybuchu I powstania śląskiego. Numerowi towarzyszy okolicznościowy wideoklip związany z wydarzeniem. Sprawdź, jak Rahim i Fokus opowiadają o historii Śląska.

Organizatorzy zaprosili nas do udziału w koncercie upamiętniającym 100-lecie wybuchu I powstania śląskiego w Mysłowicach. Przy tej okazji zostaliśmy zapytani, czy nie napisalibyśmy utworu o tej tematyce, na co przystaliśmy − wspomina Rahim. Numer „100 lat” w całości zainspirowany został wydarzeniami historycznymi.

Teledysk powstały do premierowego utworu w całości zrealizowała ekipa CAMeleon Film Studio. Singiel nagrano w MaxFloStudio pod okiem Dawida Twardowskiego do bitu Magiery. Twardowski odpowiada też za miks i mastering „100 lat”. Skrecze dorzucił natomiast DJ West.

14 sierpnia na terenie byłej kopalni KWK Mysłowice odbędzie się widowisko muzyczno-audiowizualne, w trakcie którego nie zabraknie na pewno utworu „100 lat” w wykonaniu Pokahontaz. Tego dnia na scenie obok Rahima i Fokusa wystąpią artyści prezentujący przeróżne gatunki muzyczne. Wszystkich jednak łączyć będzie silny związek z Górnym Śląskiem.

Polecane

Share This