Polacy zagrają na XX edycji Sziget

Brodka, Ocean i Pink Freud w Budapeszcie!


2012.07.29

opublikował:

Polacy zagrają na XX edycji Sziget

Ostatecznie w tym roku podczas jubileuszowej edycji na malowniczej wyspie w Budapeszcie wystąpią trzej polscy artyści. Każdy z nich reprezentuje inny nurt muzyczny, ale łączy ich to, że zagrają na swoich scenach (Open stage, Blues bar) w najlepszym koncertowym czasie. Edycja Sziget ma być wyjątkowa pod każdym względem.

BRODKA

Brodka swoją pierwszą nagrodę otrzymała w 2004 roku wygrywając trzecią edycję programu „Idol” Jeszcze w tym samym roku ukazała się jej debiutancka płyta zatytułowana „Album”, która zyskała status złotej. Uwieńczeniem sukcesów artystki była nominacja do nagrody „paszport Polityki” w kategorii „Estrada” oraz do Fryderyków 2004 w kategorii Nowa Twarz Fonografii, Wokalistka Roku oraz Album Roku.

20 września 2010 roku ukazała się ostatnia płyta tej utalentowanej młodej artystki, zatytułowana „Granda”. Album ten to radykalny i zdecydowany zwrot w jej karierze. Wyraźnie słychać tutaj pewność siebie, doświadczenie życiowe i gotowość na artystyczne eksperymenty, co owocuje bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. Granda to muzyczny elektyzm, to album, który trudno zaszufladkować i na tym, między innymi, polega jego siła.

Do udziału w festiwalu została zaproszona w ostatniej chwili przez CEETEP i dzięki temu będziemy mogli usłyszeć ją jako headliner sceny OPEN STAGE w dniu 6.08.2012. o godzinie 23.15.

OCEAN

Zespół Ocean powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Grupa ma na swoim koncie setki zagranych koncertów oraz pięć świetnie przyjętych płyt.

Jubileusz zespołu zbiegał się w czasie z premierą nowego albumu grupy pod tytułem „Wojna Świń”. Tym razem Ocean postanowił wykonać odważny zwrot stylistyczny i zaskoczyć swoich słuchaczy, oferując im do kości surowe i ekstremalnie energetyczne gitarowe granie. Materiał wzbudził zainteresowanie laureata nagrody Grammy – Vance`a Powell`a, odpowiedzialnego za brzmienie płyt takich artystów jak The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon czy The Dead Weather. Płytę zarejestrowano na żywo, co w połączeniu z miksem Powell`a oraz masteringiem legendarnego Richarda Dodd`a (Kings Of Leon, Green Day, Sheryl Crow, Tom Petty, George Harrison), wyniosło Ocean na zupełnie nowy brzmieniowy i artystyczny pułap.

Ocean wygrał pierwszą edycje konkursu SZIGET POLAND TALENT CONTEST i zagra w dniu 7.08.2012 na scenie OPEN STAGE o godzinie 22.00.

PINK FREUD

Zespół PINK FREUD założony w 1998 roku to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję dla pożytku publiczności nowoczesnej i wymagającej. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne ociera się o różne style od punkrocka i rocka, poprzez drum`n bass, jungle i dub aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. W pełni świadome przekraczanie granic gatunkowych w połączeniu z kolektywną improwizacją stwarza niesamowicie energetyczną, pełną subtelnych melodii muzyczną kąpiel dla publiczności wrażliwej i świadomej.

Wiosna 2012 to gorący czas dla Pink Freud. Premiera najnowszego albumu zespołu pod tytułem „Horse & Power” oraz potężna trasa koncertowa. Długo oczekiwany album to 11 utworów inspirowanych wspólnymi przeżyciami zespołu z tras koncertowych m.in. z Japonii, Szwecji, Francji, Węgier i Polski. Album powstał przy współpracy z Rolim Mosimannem – producentem współpracującym m.in. z Faith No More, The Young Gods i The The oraz Marcinem Cichym współtwórcą legendarnego duetu producenckiego Skalpel wydającego dla prestiżowej wytwórni Ninja Tune.

Zespół Pink Freud będzie można usłyszeć na scenie BLUES BAR w dniu 8.08.2012 o godzinie 19.30. Gratulujemy!

Polscy artyści zagrają w dnia:

6.08.2012-BRODKA, OPEN STAGE, godz. 23.15-00.30

7.08.2012-OCEAN, OPEN STAGE, godz. 22.00-22.50

8.08.2012-PINK FREUD, BLUES BAR, 19.30-21.00

Więcej informacji o programie: www.szigetfest.pl/program

Bilet kempingowy:

Od 1-go maja i na miejscu: 225EUR

Bilet nie-kempingowy:

Od 1-go maja i na miejscu: 195EUR

Bilet kempingowy dla pojazdów:

Od 1-go maja i na miejscu: 120EUR

Bilet jednodniowy:

Od 1-go maja i na miejscu: 45EUR

Niesamowita atmosfera, niesamowite emocje, najlepsi artyści z całego świata na kilku scenach i namiotahc klubowych, zróżnicowanie gatunkowe, kulturowe, wyznaniowe, setki tysięcy pozytywnie nastawionych i przyjaznych ludzi oraz nieograniczona ilość oferowanych atrakcji – to właśnie dzięki temu Sziget jest jednym z najlepszych festiwali na świecie i wygrał tytuł Najlepszego Dużego Festiwalu w Europie. To zdecydowanie najlepsze wydarzenie w tej części Europy w sierpniu. Nie może Was tam zabraknąć!

Wąski, żelazny most rozciągający się na rzece Dunaj prowadzi do jednego z najlepszych wydarzeń artystycznych w Europie – do Sziget Festiwalu. Po przekroczeniu mostu zupełnie nowy świat prezentuje się w całej swojej krasie: wyspa i 76 hektarów pięknego parku, w którym organizatorzy co roku na tydzień budują miasteczko festiwalowe mogące pomieścić ponad 400 tysięcy gości z placówkami mogącymi zaspokoić wszystkie wymagania.

Wszystko to znajduje się w samym sercu węgierskiej stolicy, w Budapeszcie. Idealne połączenia transportowe z jednej strony, z drugiej zaś pełna izolacja od środowiska zurbanizowanego. Ponad tysiąc programów artystycznych oferowanych w 55 miejscach. Przybyli goście mają okazję zregenerować się po ciężkiej koncertowej nocy i bawić się na profesjonalnym polu namiotowym.

Na festiwalu wyjątkowe jest także zaplecze gastronomiczne – oprócz specjalności węgierskich, uczestnicy festiwalu mogą również skosztować węgierskiego wina oraz znakomitych owoców. Atmosfera jest bardzo przyjazna i relaksująca a ceny są bardzo przystępne. Wszystko zorganizowane jest jako przynoszące masę wspomnień tygodniowe wakacje ze zróżnicowanym programem artystycznym zawierającym zarówno atrakcje turystyczne i poznanie niesamowitej historii Budapesztu, jak i możliwość ujrzenia na scenie największych gwiazd światowej muzyki.

Sziget Festiwal oferuje najbardziej zróżnicowaną listę wykonawców ze wszystkich europejskich festiwali muzycznych. Na scenie głównej występowali po sobie tacy artyści, jak Faith No More, Manic Street Preachers, The Prodigy, Placebo, Fatboy Slim, The Offspring, Snow Patrol, Klaxons, Bloc Party, Ska-P, Maxïmo Park, The Subways, The Ting Tings i wielu innych. Na scenie World Music wystąpiły takie znakomitości jak haled, Amadu & Mariam, Calexico, So Kalmery, Speed Caravan, Orquesta Buena Vista Social Club, 08001 czy Figli Di Madre Ignota. Poza tym, w namiocie o powierzchni 2700 metrów kwadratowych, przeznaczonym dla artystów grających muzykę elektroniczną można było do tej pory usłyszeć gwiazdy pokroju Armin Van Buuren, Pete Tong, Paul Oakenfold czy Eric Prydz.

Międzynarodowe gwiazdy pojawią się również w namiotach zadedykowanych muzyce Hard Rock oraz Indie, które przygotowane są na pomieszczenie do kilku tysięcy osób. Na festiwalu znajdzie się coś dla każdego – jest namiot prezentujący kulturę gejów i lesbijek, muzykę jazzową i bluesową, scenę latyno amerykańską, bałkańską, folkową, muzykę klasyczną, wieczory literackie, komediowe stand-up`y, cyrk, pokazy filmowe i teatralne, występy taneczne i wiele, wiele innych.

W 2012 roku festiwal będzie obchodził swoje 20 lecie i w związku z tym będzie wiele niespodzianek, gdyż ta edycja ma być wyjątkowa.DODATKOWE INFORMACJE:

Wyżywienie na festiwalu:

75 stoisk z jedzeniem – Od pizzy do sałatek lub od gyrosa do gulaszu

Mamy teren dla międzynarodowej kuchni, gdzie 12 różnych krajów pokazuje swoje specjalności.

Zakres cen:

Pizza – 550 HUF /- 1,8 GBP /- 2 EUR

Kebab – 900 HUF /-3 GBP /- 3,4 EUR

Danie na talerzu – 900-1500 HUF /- 3 – 5 GBP /- 3,4-5,7 EUR

Informacje o piciu na Festiwalu; ceny:

72 bary

7 winiarni

5 pijalni pálinka (Węgierska specjalność, brandy)

7 kafejek

2 herbaciarnie

Zakres cen:

Piwo (0.5 litra) – 400 HUF / -1,35 GBP / – 1,5 EUR

Wino (100ml) – 250 HUF /-0,85 GBP / -1 EUR

Szoty (40ml) – 700 HUF /-2,4 GBP / -2,65 EUR

6-13.08.2012 BUDAPEST, WYSPA OBUDAI

Szczegóły wkrótce na polskiej stronie: www.szigetfest.pl

Polecane