Pol’and’Rock Festival: Barbara Kurdej Szatan odpowiada na pytanie żołnierzowi pełniącemu służbę na granicy polsko-białoruskiej


2022.08.07

opublikował:

Pol’and’Rock Festival: Barbara Kurdej Szatan odpowiada na pytanie żołnierzowi pełniącemu służbę na granicy polsko-białoruskiej

– KUR** !!!!!!!!!! Ku**aaaaa !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest ku**a „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! – napisała jakiś czas temu aktorka w swoich social mediach, komentując to w jaki sposób służba graniczna traktowała uchodźców na naszej granicy z Białorusią.

Jest post odbił się szerokim echem w sieci, przez co aktorka zetknęła się z olbrzymim hejtem i niezrozumieniem. W kilka miesięcy po tych wydarzeniach, Barbara Kurdej Szatan była gościem Akademii Sztuk Przepięknych na Pol’and’Rock Festivalu. Podczas rozmów z z uczestnikami festiwalu, jedno z pytań aktorce zdał mężczyzna będący żołnierzem:

Kiedy my tam rano biegamy, ty śpisz lub pijesz kawę, kiedy my w nocy biegamy z tymi uchodźcami ty jesteś w knajpie. Moje pytanie jest krótkie. Dlaczego tak?

– Powiem ci tak. W prawie europejskim jest zapisane, że zadań, które są niezgodne z prawem, żołnierz nie musi wykonywać. Bo są niezgodne z prawem. Ja straciłam swoją pracę niejedną, za to co powiedziałam. Rozumiem, że oni boją się o swoją pracę, ale takie jest prawo. Nie muszą wykonywać zadania, które jest niezgodne z prawem. A push backi są nielegalne – powiedziała Kurdej – Szatan.

Publika nagrodziła tę odpowiedź gromkimi brawami. Odpowiedź na pytanie żołnierza i powrót do tego tematu musiał wiele kosztować aktorkę, bo po odpowiedzi zalała się łzami i potrzebowała chwili, na dojście do siebie.

Polecane

Share This