Pol’and’Rock Festival poszerza skład o kolejną zagraniczną gwiazdę


2020.04.14

opublikował:

Pol’and’Rock Festival poszerza skład o kolejną zagraniczną gwiazdę

fot. Szymon Aksienionek / WOŚP

Zgodnie z tradycją poniedziałkowy wieczór przyniósł wieści o kolejnych artystach dołączających do składu Pol’and’Rock Festivalu. Organizatorzy „najpiękniejszego festiwalu na świecie” poinformowali, że do Kostrzyna zawita w tym roku znana z ekscentrycznych, mrocznych stylizacji i potężnego, interesującego brzmienia, które łączy horror punk i ciężki metal formacja Wednesday 13.

Kapela powstała w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy wokalisty, który występuje pod pseudonimem Wednesday 13. Muzyk ma na koncie imponującą dyskografię i występy z zespołami takimi jak Murderdolls, Maniac Spider Trash czy Frankenstein Drag Queens from Planet 13 i niezwykle udaną karierę solową. Zespół Wednesday 13 wydał osiem albumów, a najnowsze wydawnictwo kapeli, “Necrophaze”, pojawiło się na rynku w zeszłym roku.

Twórczość kapeli jest zakorzeniona w fascynacji wszystkim, co makabryczne, upiorne i wzbudzające przerażenie. Lider grupy odwołuje się do koszmarów sennych i historii o potworach zarówno tych wymyślonych, jak i prawdziwych. Styl muzyczny zespołu często określa się mianem horror punka, jednak brzmienie Wednesday 13 łączy ze sobą elementy gotyckiego metalu i ciężkiego metalowego grania z inspiracją zaczerpniętą z charakterystycznego dla lat 80 dwudziestego wieku brzmienia syntezatorów. Członkowie kapeli pozostają wierni mrocznej, niezwykle efektownej stylistyce — stawiając na dramatyczny makijaż zestawiony z ekscentrycznymi strojami.

 

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku. Na pięciu scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Dotychczas ogłoszonymi gwiazdami są The Exploited, Death Angel, Dirty Shirt, Saint City Orchestra Jinjer, Static-X, Dropkick Murphys, While She Sleeps, King Gizzard & The Lizard Wizard, Clutch, Pidżama Porno, Tagada Jones, Ørganek, Black River, The Rumjacks, Raz Dwa Trzy, Rise of the Northstar i Fiddler’s Green.

Polecane

Share This