Pol’and’Rock Festival z niespodziewaną gwiazdą w line-upie

Przyznajemy - typowaliśmy, że ta grupa zawita na inny polski festiwal.


2020.01.21

opublikował:

Pol’and’Rock Festival z niespodziewaną gwiazdą w line-upie

fot. Damian Mekal / WOŚP

W poniedziałkowy wieczór nowe gwiazdy do swoich line-upów dołożyły zarówno OFF Festival jak i Pol’and’Rock Festival. Do obsady tego pierwszego dołączyli m.in. Mac DeMarco, Shura i Injury Reserve, tymczasem WOŚP ogłosił, że na jego imprezie pojawi się formacja King Gizzard & The Lizard Wizard, której szczerze mówiąc spodziewalibyśmy się bardziej na imprezie Artura Rojka. Póki co nie wiemy, którego dnia Australijczycy pojawią się na Dużej Scenie kostrzyńskiej imprezy.

King Gizzard & The Lizard Wizard to kapela wyjątkowa. Zespół, założony w 2010 roku w Melbourne, zaliczany jest do czołówki psychodelicznego rocka. Jednak każda z 15 płyt King Gizzard & The Lizard Wizard czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych, a kapela wymyka się sztywnym ramom narzucanym przez trendy muzyczne, kreując własne, wyjątkowe brzmienie. Poczynając od inspirowanych garażowym rockiem EPek wydanych w 2011 roku, poprzez jazzowo-rockowe brzmienie z EPki “Quarters”, łagodniejsze akustyczne nagraniami na płycie “Paper Machè Dream Balloon” pochodzącej z 2015 roku, po ciężkie, thrashmetalowe kawałki z płyty “Planet B” z 2019 roku, kapela eksploruje możliwości świata dźwięków.

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku. Na pięciu scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Obok ogłoszonej dziś australijskiej grupy na tegorocznym festiwalu wystąpią Pidżama Porno i Dropkick Murphys. Kolejne gwiazdy poznamy wkrótce.

Polecane