Polski folkowy cover Depeche Mode hitem w sieci


2017.10.08

opublikował:

Polski folkowy cover Depeche Mode hitem w sieci

foto: kadr z wideo

W sieci pojawiła się zaskakująca, folkowa wersja „Enjoy the Silence” nagrana przez Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie. Przeróbka jednego z największych hitów Depeche Mode dynamicznie zyskuje na popularności, w ciągu trzech dni wyświetlono ją ponad 130 tysięcy razy, dzięki czemu cover trafił na 39. pozycję karty „Na czasie” na YouTube.

Dzięki ciekawej inicjatywie osób zarządzających profilem Depeche Mode na Facebooku, szczeciński cover mógł pojawić się na oficjalnym fanpage’u grupy. Za jego prowadzenie każdego dnia odpowiada inny fan zespołu. 4 października zarządzanie treścią na oficjalnym profilu DM było zadaniem Polki Tulii Biczak, członkini Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie. Tulia wykorzystała możliwość dotarcia do fanów z całego świata i opublikowała na fanpage’u „Enjoy the Silence” w wykonaniu swojego zespołu.

Oto moja niespodzianka dla wszystkich! Jestem członkinią zespołu folklorystycznego od 12 lat, w którym śpiewam i gram na barabanie – w ten sposób realizuję moją pasję muzyczną. Myślę, że tradycyjna muzyka i muzyka Depeche Mode są ze sobą w pewien sposób połączone – obie są energetyczne, zróżnicowane i nostalgiczne. Dlatego poprosiłam moich przyjaciół, by dobrze się bawili podczas nagrywania tej piosenki Depeche Mode – napisała Tulia.

„Enjoy the Silence” z pewnością nie zabraknie w repertuarze zimowych koncertów Depeche Mode w Polsce. 7 lutego grupa pojawi się w krakowskiej Tauron Arenie, 9 lutego w łódzkiej Atlas Arenie oraz 11 w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.

 

Polecane

Share This