Polskie festiwale walczą o europejskie laury


2013.10.04

opublikował:

Polskie festiwale walczą o europejskie laury

European Festival Awards przyznawane są od 2009 r. Podczas zeszłorocznej edycji, w głosowaniu wzięło udział ponad 350 tys. fanów festiwali. Polskie imprezy zdążyły zgromadzić już kilka statuetek i w tym roku powalczą o kolejne.

To nasza czwarta nominacja do European Festival Awards, czwarta szansa na zdobycie tej prestiżowej nagrody w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości – cieszą się organizatorzy Offa. O zwycięstwo będą walczyć m.in. z Coke Live Music Festivalem oraz Audioriver. Podobne powody do radości ma odpowiedzialny za organizację Open`er Festivalu Alter Art. Dwukrotny laureat nagrody w kategorii Najlepszy Duży Festiwal walczy o nagrodę także w tym roku. W tej samej kategorii nominowano także Przystanek Woodstock.

Stawkę polskich nominowanych uzupełniają Tauron Nowa Muzyka i Free Form Festival. Oba nominowano w kategorii Najlepszy Mały Festiwal, dodatkowo Free Form stara się także o statuetkę za Najlepszy Festiwal w Zamkniętym Pomieszczeniu.

Głosowanie online już ruszyło i potrwa do 1 listopada, do godz. 11.00. Kto zwyciężył, dowiemy się 15 stycznia 2014 roku, podczas uroczystości, która odbędzie się w ramach festiwalu Eurosonic w holenderskim mieście Groningen. Biorąc udział w tej zabawie macie szansę trafić do festiwalowego nieba – wśród głosujących rozlosowana zostanie nagroda o wszystko mówiącej nazwie Lato Marzeń: to dwa bilety na każdy z nagrodzonych festiwali.

Aby oddać głos, wystarczy wejść na tę stronę  .

Polecane

Share This