Popek i Matheo pracują nad nową płytą

Obejrzyjcie nagranie ze studia.


2018.08.17

opublikował:

Popek i Matheo pracują nad nową płytą

foto: P. Tarasewicz

W środę, 15 sierpnia, Matheo wspomniał na swoim fanpage’u, że pracuje nad nową płytą z Popkiem. Niestety, ale nie ma na razie więcej szczegółów na temat płyty, jednak artyści przygotowali niespodziankę dla swoich fanów.

Słuchajcie wiadomość z ostatniej chwili. Jako, że z Popek Monster jesteśmy na absolutnym finale prac związanych z naszym albumem, postanowiliśmy zrobić Wam prezent. Wraz z Wami chcielibyśmy stworzyć ostatni utwór na naszą płytę, piszcie więc swoje propozycje tematów i najlepszy pomysł zostanie zrealizowany i trafi na album. Dodatkowo, jutro kanale MANIA STUDIO uruchamiamy streaming gdzie będziecie mogli czynnie uczestniczyć w procesie powstawania całego kawałka. Tak więc czekajcie na info, o której zaczynamy transmisje i zapraszamy do oglądania !!!! – napisał producent.

Jak zapowiadał, tak zrobili. Artyści w nocy przeprowadzili streaming wideo z prac nad utworem. Nagrania z prac można obejrzeć tutaj, tutaj i tutaj.

Matheo zdradza liczbę wyprodukowanych utworów

Producent przyznał, że słuchacze mogli zapoznać się z ok. 400 stworzonymi przez niego piosenkami i 200 instrumentalami. – Jako, że zdałem sobie sprawę ostatnio, że mam już około 400 wyprodukowanych przez siebie utworów, które oficjalnie ujrzały światło dzienne + następne 200 będące muzyką instrumentalną, postanowiłem, w ramach ciekawostki dla mnie i dla Was uruchomić cykl publikacji – napisał Matheo.

Matheo wpadł na ciekawy pomysł. Producent chce przedstawić wszystkie swoje utwory w bardzo nietypowy sposób. Poprosił fanów, aby ci wymyślili kilka tematów przewodnich. Wtedy do każdego z nich, artysta dobierze kilka skomponowanych przez siebie piosenek.

Będzie polegał on na tym, że wybierając jakiś temat przewodni, udostępnię wam każdego dnia, po parę utworów odnoszących się do niego. Możecie również wpisywać swoje propozycje oznaczając je tagiem #matheohistory – dodał producent.

Gigantyczne osiągnięcie Popka i Matheo

Step Records od niedawna może pochwalić się jednym z największych osiągnięć w historii nie tylko polskiego rapu, ale i całej rodzimej branży muzycznej. Status diamentowej płyty osiągnął album “Król Albanii” Popka i Matheo, który ukazał się nakładem opolskiej wytwórni w styczniu 2016 roku.

To już drugi diament, którym wyróżniono wydawnictwo sygnowane logiem Step Records, po albumie “Królowie Życia” Gangu Albanii. Oznacza to więc, że jako jedyna wytwórnia w Polsce, Step Records posiada w swojej kolekcji dwa najwyższe odznaczenia w polskim przemyśle muzycznym. Krążek “Król Albanii” promowały takie single jak “Wodospady” czy “Różni nas wiele”.

Polecane