Popowa gwiazda i legenda rapu w Rock And Roll Hall Of Fame


2020.01.16

opublikował:

Popowa gwiazda i legenda rapu w Rock And Roll Hall Of Fame

2 maja w Clevland odbędzie się ceremonia przyjęcia kolejnych gwiazd muzyki do Rock And Roll Hall Of Fame. W tym roku zaszczyt ten przypadł Whitney Houston, Notoriusowi B.I.G., Depeche Mode, T.Rex, Nine Inch Nails i The Doobie Brothers. Poza nimi, nominacje otrzymali Soundgarden, Motorhead, Thin Lizzy Dave Matthews Band, Judas Preist, Pat Benatar, Kraftwerk, Rufus feat. Chaka Khan i Todd Rundgren.

Przypomnijmy, że artystów do Rock And Roll Hall Of Fame wybierają ludzie z branży muzycznej oraz publiczność. W tym roku z ich wyborem nie mogło pogodzić się wielu fanów rocka i zespół Judas Preist. Gitarzysta grupy wyraził swój żal na Twitterze.

Niezadowoleni fani twierdzili w swoich komentarzach, że nie mają nic przeciwko Whitney, która była znakomitą wokalistką, ani przeciwko Notoriusowi, ale jak zaznaczali hasło „Rock And Roll” w nazwie zobowiązuje do wyróżniania w pierwszej kolejności rockowych, a nie popowych czy rapowych artystów.

Przypomijmy, że rok temu do holu sław dostali się: Def Leppard, Radiohead, The Cure, Roxy Music, The Zombies, Steve Nicks i Janet Jackson…

Polecane

Share This