Pork Pores Porkinson i Nullizmatyk zawyżają sprzedaż? Sprawdziliśmy to


2019.04.07

opublikował:

Pork Pores Porkinson i Nullizmatyk zawyżają sprzedaż? Sprawdziliśmy to

fot. mat. pras.

Po tym jak Szad Akrobata zaatakował Porka Poresa Porkinsona i Nullizmatyka, zarzucając im zawyżanie liczby sprzedanych płyt, spotkaliśmy się z artystami i poprosiliśmy o komentarz. Zastrzeżenia Szada i jednego z jego fanów budził numer zamówienia płyty sprzeczny z wypływającą od reprezentantów wytwórni Dystrykt informacją o liczbie preorderowych zamówień. – To nieprawda – mówią o teorii Szada Pork i Nullizmatyk na dowód pokazują nam wykaz zamówień ze sklepu.

Szad zwracał uwagę, że zamówienie o numerze 954 wpłynęło do sklepu Dystryktu na kilka godzin przed tym, jak Nullo informował o złożeniu 832 zamówień. Artysta założył, że zamówienie na pierwszy zamówiony preorder musi mieć numer „1” w polu zamówień.

Te numery dotyczą wszystkich zamówień w naszym sklepie i są po prostu kolejnymi numerami – komentują raperzy. Artyści pokazali nam panel administracyjny sklepu, w którym widnieją zamówienia nie tylko na płytę „93 mln mil od słońca” oraz drugi szykowany przez Porkinsona na maj album, ale także inne zakupy fanów od początku istnienia sklepu. Planowo start sprzedaży preorderu miał rozpocząć się o godzinie 14:00, ale ruszył w sklepie od ok. 13:50. – Nie umknęło to uwadze naszych obserwatorów, stąd kilka zamówień złożono jeszcze przed 14:00 – wyjaśniają.

Pierwsze zamówienie na „93 mln mil od słońca” i drugi album zarejestrowano 1 kwietnia o 13:53:03 (poniżej znajdziecie zdjęcie, które to potwierdza). Kolejne o 13:53:11 i 13:53:29. Pierwsze zamówienie nie miało numeru 1 ani 900 jak sugerował Szad, ale 646. Łącznie 1 kwietnia, czyli pierwszy dzień preorderów, zamknął się na 825 zamówieniach, w których łącznie znalazło się 910 płyt. Pamiętajmy, że jedno zamówienie nie musi się równać jednej sprzedanej płycie. Niektórzy zamawiali po dwie, trzy, a nawet więcej. Niespełna godzinę po północy zamówień było już o siedem więcej, stąd podana przez Nullo liczba 832 zamówień (artysta przedstawiał dane na godzinę 0:53 2 kwietnia).

Pierwsi zainteresowani nowymi wydawnictwami Porkinsona mieli możliwość skorzystania z promocji i kupienia obu nadchodzących płyt – „93 mln mil…” i drugiego albumu, którego tytułu jeszcze nie znamy – w cenie jednej płyty.

2 kwietnia ok. godziny 13:50, czyli 24 godziny po starcie preorderu ogłosiliśmy, ze złożono 924 zamówienia, co daje 1011 zamówionych preorderów po podliczeniu i że przedłużamy promocję do 3 kwietnia do godziny 12:00 – mówią nam byli członkowie Trzeciego Wymiaru, dodając: – Ze względu na zaistniałą sytuację postanowiliśmy udostępnić wam nasz panel administracyjny, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Polecane

Share This