Powraca heros gitary


2009.08.02

opublikował:

Powraca heros gitary

Heros gitary, wirtuoz, mający w Polsce spore i oddane grono fanów, przygotował imponujący materiał koncertowy. Na dwóch dyskach DVD zapisano wyprzedany występ Steve`a z 19 września 2007 roku, ze State Theatre w Minneapolis, który były częścią trasy „Sound Theories”. W dodatkach znajdą się materiały audiowizualne, zaś w książeczce można obejrzeć wiele niepublikowanych wcześniej zdjęć Vaia.

To już 21. wydawnictwo Steve`a, który do tej pory na całym świecie sprzedał ponad 20 mln płyt w trakcie ponad 30-letniej kariery! Artysta wybrał na rejestrację koncertu właśnie State Theatre w Minneapolis, ponieważ sala ta słynie z doskonałej akustyki i pięknych wnętrz. W takim otoczeniu Steve raczył fanów swoją muzyką przez dwie godziny i 40 minut, wykonując 27 utworów. Na scenie nie był oczywiście sam. Vaia wspomogli między innymi wirtuozi skrzypiec – Alex DePue i Ann Marie Calhoun (najpiękniejsza skrzypaczka świata!), dodając kompozycjom gitarzysty niespotykanego wcześniej klimatu. Poza wymienioną dwójką na estradzie zagrali: Bryan Beller (gitara basowa), Jeremy Colson (perkusja), Dave Weiner (gitara, sitar) i Zack Wiesinger (lap steel).

„Kiedy dobieram muzyków do zespołu i gdy przygotowuję show, staram się stworzyć takie rozrywkowe doświadczenie, jakiego sam chciałbym być częścią, gdybym był wśród publiczności” – wyjaśnia Steve. „Lubię się czuć, jakbym był wśród członków rodziny. Chcę opuszczać scenę podniesiony na duchu, nie zaś przytłoczony przez czyjeś ego, czy narzekania”.

Polecane

Share This