Powstał dokument o Quebonafide. Mamy zwiastun i datę premiery


2020.08.07

opublikował:

Powstał dokument o Quebonafide. Mamy zwiastun i datę premiery

Z przyjemnością ogłaszamy, że wyprodukowany przez Red Bull Media House „Quebonafide: Romantic Psycho Film” swoją premierę będzie mieć na 17. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity – czytamy w komunikacie Red Bulla. Festiwal odbędzie się w dniach 4-13 września.

– Tęsknię za Tokio świecącym jak neon / Za Tel Awiwem białym jak welon / Za Nowym Jorkiem deszczowym jak / W sumie wróciłem dopiero… – Quebonafide BUBBLETEA

Nie przez przypadek „BUBBLETEA”, czyli jeden z singli promujących nowy album Quebonafide – „Romantic Psycho” – zaczyna się od wspomnień rapera z jego licznych wojaży. Od czasu poprzedniej płyty „Egzotyka”, Quebonafide to zapalony podróżnik, który po powrocie z wyprawy dookoła świata – w ramach której odwiedził 70 krajów – nie krył w rozmowie z nami, że uzależnił się mocno od podróżowania.

O podróży jest też najnowszy projekt z udziałem rapera: „Quebonafide: Romantic Psycho Film”, który swoją premierę będzie mieć na 17. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity. Z jednej strony jest to podróż Koleją Transsyberyjską w głąb Azji – tam gdzie raper chciał ruszyć już po nagraniu „Egzotyki”. Mówił o tym między innymi w wywiadzie-rzece, wydanym pod tym samym tytułem: „W 36 miesięcy odwiedziłem 70 krajów. (…) W najbliższy czasie chciałbym dobić do setki. To byłby ładny wynik. (…) Gdzie? Na pewno Rosja, Gruzja, spora część Azji – Chiny, Mongolia… To kraje, które też mnie interesują i chciałbym do nich polecieć”.

W dokumencie „Quebonafide: Romantic Psycho Film” obserwujemy więc wyprawę na Wschód, podczas której raper i towarzyszący mu jego hypeman KrzyKrzysztof poznają ludzi i miejsca, składające się na barwną pocztówkę z podróży. Podróży, która, jak mówi Quebonafide, jest dla niego „najwyższą formą wolności”.

Jednocześnie film daje rzadką możliwość zobaczenie artysty w procesie tworzenia, zbierającego siły na wydanie nowego albumu, z którym wiąże się – o czym rapera wspomina już na początku – z ogromną presją. Widzowie mają więc niepowtarzalną szansę zobaczenia codzienności jednego z najbardziej popularnych polskich raperów, który nigdy wcześniej nie dopuszczał do siebie mediów i kamer. I posłuchania, jak powstaje jego płyta „Romantic Psycho”.

Ta sama, którą Quebonafide wyznaczył nowe standardy na polskim rynku muzycznym. Imponująca akcja promocyjna, w czasie której raper unikał kontaktu ze światem, ukrył wszystkie swoje tatuaże i wrócił do wizerunku „skromnego studenta”, zakończyła się wydaniem tak naprawdę nie jednego, a aż trzech krążków. Do ich nagrania Quebonafide zaprosił muzyczną śmietankę – z Sokołem, Darią Zawiałow, Taco Hemingweyem i Bedoesem wśród gości, a Krimem, Emade czy Czarnym HiFi wśród producentów na czele.

Im więcej widzisz, w im większej liczbie miejsc bywasz, tym więcej masz inspiracji. Przybywa weny, punktów odniesienia – mówi Quebonafide.

Premierowy pokaz filmu odbędzie się podczas 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity – „Quebonafide: Romantic Psycho Film” bierze udział w Konkursie Polskich Filmów Dokumentalnych. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w formule hybrydowej: od 4 do 18 września filmy można oglądać w kinach siedmiu miast: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy. Wszystkie szczegóły znajdziesz na tej stronie, tutaj dołączysz do wydarzenia na Facebooku.

Producentem filmu jest Red Bull Media House, który od lat tworzy najwyższej jakości treści skupiające się na tematyce sportowej, kulturalnej oraz lifestyle’owej. Jego produkcje były wielokrotnie nagradzane w najbardziej prestiżowych konkursach filmowych – tylko w tym roku otrzymały aż sześć nominacji do Sports Emmy Awards. Bogate portfolio Red Bull Media House prezentuje również światowej widowni niesamowite wyczyny lokalnych bohaterów, czego przykładem jest dokument o skialpiniście Andrzeju Bargielu i pierwszym zjeździe na nartach z K2. Wszystkie produkcje są dostępne na darmowej platformie Red Bull TV.

„Quebonafide: Romantic Psycho Film” to nie pierwsza współpraca rapera z marką Red Bull. W 2018 roku był gwiazdą trasy koncertowej, która odwiedziła osiem polskich miast. Muzyczny autobus Red Bull Music Presents z Quebonafide na pokładzie ruszył do ośmiu polskich miast, by zagrać na żywo materiał z solowych płyt rapera oraz największe hity projektu Taconafide.

Polecane


Share This