Pozdro dla kumatych – nowość na CGM.pl


2014.03.10

opublikował:

Pozdro dla kumatych – nowość na CGM.pl

W krótkim rocznicowym leksykonie z okazji (chyba) 10-lecia Codziennej Gazety Muzycznej napisaliśmy tak: „Codzienna Gazeta Muzyczna wydawana nieprzerwanie od ponad 10 lat (po zamachu na WTC i po katastrofie smoleńskiej zawieszaliśmy wydania na 24h godziny). Wywodzi się w linii prostej z telewizyjnego programu „30 Ton. Lista, lista, lista przebojów!!!”, na samym początku funkcjonowała jako strona internetowa 30 ton, szybko ewoluowała i stała się niezależnym portalem.

CGM.pl nie jest częścią żadnej multimedialnej platformy. Do dziś właścicielami są jego założyciele. Przez „redakcję” przewinęło się wiele liczących się dziś i uznanych postaci krajowych mediów muzycznych(…)”. Lista jest długa i znajdują się na niej naprawdę poważne nazwiska. Kilka z nich ma na koncie bardzo udane i popularne książki muzyczne czy filmowe (o Myslovitz, o Kulcie, czy świetny wywiad rzekę z Kazimierzem Kaczorem).

Po cholerę to przypominam? Bo nic się nie zmieniło. Dalej jesteśmy największym z niezależnych portali muzycznych w kraju. Właścicielami są wciąż ci sami pasjonaci muzyki (z różnych kompletnie bajek). Bo nie jesteśmy częścią żadnego medialnego holdingu, którego poszczególne biznesy wspierałby się wzajemnie cross-promocją i innymi neo-bajerami. Bo sami płacimy za swoje błędy i jak świętujemy, to świętujemy za swoje (czasem za pożyczone;)). Bo… właśnie uruchomiliśmy sklep. Jedyny, oficjalny sklep CGM.pl. Księgarnię, która ma wyewoluować w coś więcej. Ale o tym niżej.

Dlaczego książki? A pamiętacie słynny już wywiad z Eldo? Ten, w którym „jedzono koniczynkę”? Tam jest odpowiedź. W minionym tygodniu rozmawialiśmy z Sobotą. W tej rozmowie też padło pytanie o książki i… padła może dla niektórych zaskakująca odpowiedź. Ostatnią płytę Sokoła i Marysi Starosty porównuje się do… no właśnie! Czytaliście? A potraficie sobie wyobrazić, jak wyglądał Hendrix widziany oczyma brata? Albo o czym można przeczytać tylko w oficjalnej biografii Black Sabbath? Przykłady można mnożyć. Tyko po co?

Czy trzeba kogoś zachęcać do sięgania po książki o muzyce, o swojej pasji i jej bohaterach? Nie. To nie ma sensu. Tych, którzy wkręcają się w często fantastyczne i niesamowite historie z życia swoich idoli zachęcać nie trzeba. Tych, którzy kompletnie nie interesują się tym, czym się „pasjonują” nie przekona nic. Ale i dla nich też coś będzie pod adresem sklep.cgm.pl . Cytując jedno z głupszych powiedzonek kibicowskich – pozdro dla kumatych 🙂

Jeśli sięgasz po książki muzyczne czy filmowe (bo to często bardzo bliski temat), to teraz piszemy właśnie do Ciebie. Pomyśleliśmy sobie, że prawdopodobnie wisi Ci kompletnie, gdzie dokonujesz zakupów. Byleby było sprawnie, szybko i wygodnie. I w przyzwoitych cenach. Więc jeśli Ci wisi, to niech przestanie. Fajnie będzie, jak zastanowisz się, u kogo i dlaczego robisz zakupy. Czy wspierasz niezależny portal czy też potężne monopole nastawione na zysk, traktujące kulturę i jej „konsumentów” jak Gazprom swoich „klientów”.

{sklep-cgm}

Zatem co mamy dla kumatych i niekumatych? Na początek to:

– ponad 800 tytułów – zapewniam, że to nie koniec – dopiero się rozkręcamy – wszystkich wydawców i autorów zachęcamy do współpracy…;

– prócz książek, w sklepie będzie można zamówić również filmy, wkrótce także płyty i gadżety;

– regularnie będą pojawiać się promocje wybranych tytułów – najczęściej nowości – w atrakcyjnych cenach;

– na stałe na stronie sklepu umieściliśmy folder z przecenionymi książkami – są to zazwyczaj końcówki nakładów, które swoje odleżały w magazynach. Rabaty nawet do 60% – ale ograniczone ilości w magazynie;

– ponieważ muzyka jest ściśle powiązana z filmem, w naszym sklepie będzie też możliwe kupienie biografii gwiazd kina;

– okazjonalnie – jak choćby teraz – będzie się pojawiać tzw. Super Oferta. Ważna do końca odliczania – atrakcyjne ceny, ale zamówienie trzeba złożyć przed końcem odliczania.

A skoro o tym mowa – jeszcze w tym miesiącu w sprzedaży ukażą się:

– nowe, uzupełnione wydanie „Sabbath Bloody Sabbath”  wydawnictwa Kagra

„Nirvana. Prawdziwa historia”  wydawnictwa InRock

„Jimi Hendrix. Oczami brata”  wydawnictwa SQN

Do naszego magazynu jedzie już „Lifting Shadows. Autoryzowana biografia zespołu Dream Theater”  wyd. Kagra.

I chyba najważniejsza informacja – do końca marca wszystkie książki wydawnictwa Anakonda, specjalnie dla CGM.pl  mają znacznie obniżone ceny. Większość o 40%.

Pozdro dla kumatych 😉 sklep.cgm.pl

Polecane

Share This