Poznaliśmy headlinerów Warsaw Challenge


2015.04.28

opublikował:

Poznaliśmy headlinerów Warsaw Challenge

Głównymi gwiazdami na Warsaw Challenge 2015 będą DJ Premier i Royce Da 5Ə” jako Project Prhyme (9 maja) oraz Black Milk Nat Turner Band (10 maja).

W tym roku mija 10 lat od pierwszej edycji Warsaw Challenge. Z tej okazji Miasto Stołeczne Warszawa zaprosiło 24 ekipy breakdance z całego świata. Pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie tancerze zaprezentują swoje możliwości już 9 i 10 maja. Zawodom będą towarzyszyły koncerty legend hip-hopu.

Warsaw Challenge to wyjątkowy projekt, który łączy występy taneczne na najwyższym poziomie, a także koncerty gwiazd polskiego i światowego formatu. Pierwsza impreza odbyła się w marcu 2005 roku i była wydarzeniem dla młodzieży, promującym bitwy taneczne wsparte ładunkiem energetycznej muzyki granej na żywo przez reprezentantów warszawskiej sceny hiphopowej. Impreza co roku zyskiwała na popularności i po dekadzie współpracy z dwoma pomysłodawcami – Michałem Pełką i Piotrem Zaczyńskim, stała się największą w Polsce oraz jedną z największych tego typu na świecie.

Podczas majowego wydarzenia swoje umiejętności zaprezentują 24 drużyny. Wśród ekip biorących udział w zawodach znajdują się między innymi zwycięzcy zeszłorocznej edycji, zespół Killafornia&TOP 9, zwycięzcy azjatyckich eliminacji do Warsaw Challenge, dream team z Chin Pioneer Crew, a także pojawią się Predatorz – zespół, który w ubiegłym roku minimalnie przegrał w półfinale z triumfatorami Warsaw Challenge 2014. Zaproszono również młode ekipy taneczne, takie jak Legiteam Obstruxion i Tekken Crew z Francji czy El Mouwahidine Crew z Maroka. Wszystkie wyróżniają się wysokim poziomem na światowych zawodach. Tancerze będą walczyli o nagrodę główną, Miasta Stołecznego Warszawy – 15 tysięcy złotych.

Jury tegorocznej edycji Warsaw Challenge to autorytety breakdance`owe ze światowej sceny tanecznej. Wśród nich:

B-boy Thomaz – jeden z najbardziej utytułowanych polskich B-boyów

B-boy Venum – z legendarnej ekipy Skill Methodz

B-boy Moy – jeden z największych na świecie autorytetów, po raz pierwszy w Polsce

B-boy Focus – jeden z najlepszych europejskich B-boys

B-boy Ben – amerykański reprezentant SUPER CR3W/JABBAWOCKEEZ

Nierozłącznym elementem imprezy jest towarzysząca jej doskonała oprawa muzyczna. Przed publicznością zagrają zarówno krajowi, jak i zagraniczni artyści. Pod PKiN usłyszymy jedną z największych legend polskiego hip-hopu – Kaliber 44 czy też pionierów rodzimego rapu, takich jak Włodi. Nie zabraknie również reprezentantów warszawskiej sceny w postaci JWP/BC oraz przedstawiciela młodego pokolenia – PRO8L3M. Zagranicznych artystów poznamy już 27 kwietnia – wraz z pełnym programem Warsaw Challenge 2015.

Finał Warsaw Challenge 2015 Otwartych Mistrzostw Warszawy w Breakdance odbędzie się w dniach 9-10 maja 2015 roku pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w godzinach od 15.00 do 22.00. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. Wstęp na imprezę jest wolny.

Polecane

Share This