Poznaliśmy kolejne gwiazdy Kortowiady


2020.03.03

opublikował:

Poznaliśmy kolejne gwiazdy Kortowiady

foto: Karol Makurat / tarakum.pl

Agnieszka Chylińska oraz Tede dołączają do grona artystów, którzy wystąpią na Main Stage UWM podczas tegorocznej edycji największego Festiwalu Studenckiego – Kortowiady 2020.

Sam line-up Main Stage UWM prezentuje się z każdym tygodniem coraz bardziej imponująco. Organizatorzy w każdy wtorek ogłaszają kolejnych artystów, którzy wystąpią na głównej scenie tego festiwalu studenckiego 22 i 23 maja 2020 roku. Obecnie potwierdzono obecność takich, jak: Daria Zawiałow, Wilki, Łydka Grubasa, BARANOVSKI, DJ Omen, KARAŚ/ROGUCKI, HOOK, Mrozu, Kwiat Jabłoni oraz, zapowiedziani w tym tygodniu, Agnieszka Chylińska oraz Tede.

Bilety na Main Stage UWM są dostępne w trzech wariantach: dla studentów UWM, studentów innych uczelni oraz normalne dla pozostałych uczestników. Można je nabyć na tej stronie.

Kortowiada to juwenalia, które są już tradycją – odbywają się każdego roku w maju już od 60 lat. W tym roku studenci świętować będą już 61. raz. Podczas każdej kolejnej edycji organizatorzy dokładają wszelkich starań, by zapewnić uczestnikom możliwie najwięcej atrakcji. Starają się także ulepszać wydarzenie. Pierwsze duże zmiany wprowadzono podczas ubiegłorocznej edycji – postanowiono wówczas rozpocząć sprzedaż biletów na wydarzenie, które przyciągało tysiące studentów, czyli koncerty na scenie głównej ulokowanej na Górce Kortowskiej. Znaczące zmiany organizatorzy zapowiedzieli także teraz.

W tym roku, z powodu bardzo złego stanu poprzednio użytkowanego terenu, podjęta została decyzja o umieszczeniu sceny głównej, która w tym roku zyskała miano Main Stage UWM, naprzeciwko Biblioteki Uniwersyteckiej. To teren o zupełnie innej specyfice, organizatorzy zapewniają, że nawet w przypadku podobnych do zeszłorocznych warunków atmosferycznych, uczestnicy nie spotkają się z tak dużymi utrudnieniami.

Zmianą będzie także wprowadzenie atrakcji dla miłośników dobrego jedzenia – w pobliżu terenu imprezy masowej, na parkingu przy Centrum Konferencyjnym, umieszczona zostanie Kortoszama, czyli kortowiadowy foodcourt, gdzie uczestnicy będą mogli posilić się oczekując na koncerty ulubionych artystów.

Tematem tegorocznej edycji jest green camp. Organizatorzy chcą propagować przez proponowane aktywności przede wszystkim ekologiczny styl życia. Niezaprzeczalnie jest to doskonałe miejsce – entuzjaści Kortowiady są zarówno studentami oraz mieszkańcami Olsztyna, jak i osobami, które chętnie przyjeżdżają w maju do Kortowa, by spędzić w otoczeniu pięknej, naturalnej zieleni kilka majowych dni na świetnej zabawie. Olsztyńskie miasteczko studenckie jest bez wątpienia największe i najpiękniej położone w Polsce. Zorganizowanych, jak co roku, będzie wiele wydarzeń: część z nich będzie miała charakter muzyczny, inne natomiast będą miały za zadanie integrować społeczność studencką. Main Stage UWM to nie jedyne miejsce, gdzie będzie można posłuchać muzyki – od środy będzie funkcjonował Namiot przy Plaży, w czwartek natomiast rozpocznie się pierwsze wydarzenie na Scenie na Plaży. Obydwa te miejsca przyciągają także pokaźne grono słuchaczy. W Namiocie od środy kolejno odbędą się: Silent Party, Namiot Hip-Hop, Namiot Disco-Polo oraz Namiot Klubowy.

Warto śledzić stronę internetową Kortowiady oraz media społecznościowe – Facebook i Instagram, szczególnie we wtorki, kiedy organizatorzy przekazują informację na temat tego, kto jeszcze uświetni swoim występem tegoroczną edycję festiwalu studenckiego.

Polecane

Share This