Poznaliśmy najczęściej używane słowa przez Palucha, Kekę, Quebo i Pro8l3m


2019.04.14

opublikował:

Poznaliśmy najczęściej używane słowa przez Palucha, Kekę, Quebo i Pro8l3m

Foto: mrdata.pl

Przeanalizowałem 8400 tekstów piosenek 100 polskich raperów. Pod uwagę wziąłem około 1000 artystów z czego wybrałem 100 z największą ilością utworów. Na wizualizacji prezentuję 300 najczęściej występujących słów – im większy napis tym częściej słowo występuje” – czytamy na stronie mrdata.pl

Kur*a 4335, ch*j 2293 razy

Z ciekawostek, słowo kurwa pojawia się 4335 razy, chuj 2293 razy, jebać 687 razy – z pewnością można powiedzieć, że jest to język ekspresywny, z dużą dawką emocji i nieco wulgarny. Dominują tematy o życiu, a także teksty autotematyczne – słowo rap występuje 6334 razy, bit 1408 razy, MC 664 razy, a hip-hop 827 razy. Występują neologizmy, zapożyczenia z języka angielskiego oraz slang.

Jak to zostało zrobione

Napisałem skrypt w pythonie, który pobrał około 1000 nazw artystów z last.fm, a potem sprawdził czy wykonawcy znajdują się w bazie tekstów piosenek. Jeżeli były, to skrypt pobrał tekst każdej piosenki każdego artysty. Z tego materiału wybrałem 100 najbardziej płodnych artystów, co oceniłem po kb zapisanych na dysku dla każdego z nich.

Następnie teksty zostały podzielone na słowa, usunąłem stop words czyli słowa często występujące, ale mające małe znaczenie np. “ale”, “i”, “lub”, a potem to już było łatwo, bo skrypt policzył częstotliwość występowania słów, wyeksportował wyniki i potem to już tylko trochę zabawy z d3.

Sprawdź swojego ulubionego rapera

Na stronie mrdata.pl znajduje się wyszukiwarka artystów, z pomoca której odkryjecie, jakich słów używają w swoich numerach wasi ulubieni raperzy.

Polecane

Share This