Poznaliśmy support Depeche Mode


2013.10.29

opublikował:

Poznaliśmy support Depeche Mode

Zimowy koncert Depeche Mode w łódzkiej Atlas Arenie otworzy formacja Choir Of Young. Duńska grupa zadebiutowała w 2007 roku mini albumem „Burn The Flag”, który przyniósł im świetne recenzje w ich ojczyźnie. W 2008 roku zespół wydał swój debiutancki album “This Is For The White In Your Eyes” (albumu możecie posłuchać poniżej), zbierając ponownie niesamowite recenzje i nagrodę „Best Danish Album”. W roku 2009 Choir Of Young Believers nominowany został w rekordowych siedmiu kategoriach duńskich Grammy Music Awards i otrzymał nagrodę w kategorii “Best New Act”. Rozpoczęcie współpracy z amerykańską wytwórnią Ghostly Int. oraz z Sony/ATV Music Publishing w 2009 roku zapoczątkowało światową karierę zespołu.

Zespół koncertował intensywnie przez dwa lata w USA i Wielkiej Brytanii. Muzyka Choir Of Young Believers została wykorzystana w wielu amerykańskich programach telewizyjnych i kilku europejskich filmach fabularnych.

20 marca 2012 roku, po zakończeniu udanej trasy po Stanach Zjednoczonych, zespół wydał drugi album “Rhine Gold”, który cieszył się uznaniem krytyków na całym świecie. Po wydaniu albumu zespół ruszył w trasę po Europie i USA. COYB zakończył 2012 rok nagrodą „Best of 2012” w Danii, a także pięcioma nominacjami w Critics Choice Awards, wygrywając „Best Group” oraz nominację do Nordic Music Prize.

Polecane

Share This