Poznań zainspirowany przez Raya Wilsona


2009.06.28

opublikował:

Poznań zainspirowany przez Raya Wilsona

Niebawem pojawią się bilbordy wspólnej kampanii Raya Wilsona i Miasta Poznań promujące najnowszy album zamieszkałego od zeszłego roku w Poznaniu szkockiego wokalisty. Bilbordy będą zawierać hasło – „Inspired by Poznań” będące dziełem samego artysty.

Bilbordy pojawią się w Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu , Krakowie i Warszawie. Ray Wilson zamieszkał pod koniec 2009 roku w Poznaniu z powodów osobistych. W 1997 roku szkocki wokalista zastąpił Phila Collinsa w zespole Genesis. Wcześniej, w 1994 roku Ray wraz z zespołem Stiltskin zdobył większość list przebojów Świata z utworem z „Inside”, zakupionym wtedy także do kampanii reklamowej przez LEVIS.

 Najnowszy album solowy „Propaganda Man” to zbiór bardzo osobistych tekstów , cudownych dźwięków gitary akustycznej i oczywiście magicznego głosu Raya, część utworów została zrealizowana właśnie w Poznaniu. Hasło „inspired by Poznań” mające ukazać związek wizerunku Miasta Poznań i twórczości Wilsona wymyślił sam artysta. Miasto Poznań chce wykorzystywać to hasło do wszystkich działań związanych z obszarem kultury w przyszłości.

Polecane

Share This