Pozytywne Wibracje – festiwalowa wystawa na rynku w Białymstoku


2011.07.12

opublikował:

Pozytywne Wibracje – festiwalowa wystawa na rynku w Białymstoku

Co to była za impreza! Białystok rzucony na kolana! Tłum oszalał! To było niesamowite! (Gazeta Współczesna), Białystok pozytywnie wibrujący (Dziennik), Pozytywnie dobra marka (Gazeta Wyborcza) – to tylko niektóre z tytułów artykułów, które pojawiły się po ubiegłorocznej edycji Pozytywne Wibracje Festival. W oczekiwaniu na drugą edycję wydarzenia, obejrzymy jak było rok temu – energetycznie, emocjonalnie, przebojowo. Już jutro na białostockim rynku zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć dokumentujących Pozytywne Wibracje Festival 2010.


W 2009 roku rozpoczęto starania o zorganizowanie pierwszej edycji festiwalu zachęcającego do przyjazdu do Białegostoku turystów, którzy nigdy wcześniej nie byli w stolicy Podlasia. Białystok to jedno z najpiękniejszych miast północno-wschodniej Polski, centrum administracyjne, kulturalne i sportowe. W ciągu roku odbywa się tu wiele imprez teatralnych, muzycznych, czy filmowych. Miasto potrzebowało stworzenia corocznego nowoczesnego i prestiżowego – rozpoznawalnego w całej Polsce – wydarzenia kulturalnego, które stałoby się jego wizytówką i znakiem rozpoznawczym. Został nim Pozytywne Wibracje Festival.

Pozytywne Wibracje Festival w Białymstoku inspirowany jest kultową serią płyt „Pozytywne Wibracje”. Jest to jedna z najciekawszych serii płytowych wydawanych w Centralnej i Wschodniej Europie od 1997 r. Nazwa festiwalu przywołuje ciepłe skojarzenia z miastem, które według badań Eurobarometru jest najlepszym miejscem do życia. Postawiono sobie za cel, aby hasło „pozytywny” kojarzyło się właśnie z Białymstokiem.


   

Jak było rok temu?

Zorganizowany 23 i 24 lipca 2010 roku festiwal przyciągnął do Białegostoku tysiące fanów muzyki z pogranicza jazzu, acid jazzu, funk’u oraz soul’u. Odwiedzający miasto zachwycili się pięknie odnowionym, pulsującym życiem rynkiem i prawdziwą perłą Podlasia – barokowym Pałacem Branickich, na którego dziedzińcu odbywały się festiwalowe koncerty.

Ponad połowa uczestników festiwalu przyjechała spoza Białegostoku. Po imprezie wielu z nich mówiło, że to „festiwal z klasą”, a Białystok i jego malownicze okolice bardzo pozytywnie ich zaskoczyły. Niektórzy pokonali kilkaset kilometrów, aby usłyszeć jak na żywo brzmią gwiazdy Pozytywnych Wibracji. Przyjechali 
z Trójmiasta, ze Śląska, Kielc, Wrocławia, Poznania, Łodzi i z Warszawy. Ale nie tylko – pewien Amerykanin przyleciał specjalnie na Pozytywne Wibracje Festival 11 000 kilometrów prosto z Tajlandii. Wszyscy poczuli, że stolica Podlasia jest miastem pełnym pozytywnych emocji i wspaniałych ludzi.

Pozytywne Wibracje Festival 2010 okazał się wielkim sukcesem. Zagrały gwiazdy acid jazzu, funku, soul i muzyki klubowej: Us3, Incognito, Gabin, The Brand New Heavies, Funkstar de Luxe, Poluzjanci, Mika Urbaniak, Monika Dryl, FOX oraz Fortepian Szopena. Gwiazdy zagraniczne, występujące po kilkaset razy rocznie na różnych kontynentach były pod wrażeniem polskiej publiczności i samego Białegostoku z jego parkowo-pałacową sceną festiwalową.

Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny i współproducent festiwalu, podsumował wydarzenie: W ten lipcowy weekend spełniło się moje marzenie. Dzięki włodarzom Miasta Białystok udało nam się zrealizować wielką i piękną imprezę 
z klasą, której nie powstydziłby się żaden kraj europejski. Zgromadziliśmy publiczność porównywalną do dużych prestiżowych festiwali w Polsce, a przecież to dopiero początek.

Paweł Kwiatkowski, producent festiwalu: Przekształcenie barokowego otoczenia pałacu w nowoczesną przestrzeń festiwalową to nie lada wyzwanie, które podejmujemy w tym roku po raz drugi. Dziedziniec pomieści wiele tysięcy widzów, 
a scena, ustawiona tuż przy fasadzie pałacu, będzie wysoka na kilkanaście metrów 
i szeroka na blisko 40. Ciekawostką będzie wpisanie się sceny idealnie w bryłę architektoniczną pałacu.


Pozytywne Wibracje Festival 2011 – 22 i 23 lipca – Dziedziniec Pałacu Branickich w Białymstoku

Pozytywne Wibracje Festival 2011 zapowiada się jeszcze bardziej interesująco niż jego pierwsza edycja. Wybuchowa i energetyczna mieszanka pozytywnych dźwięków zabrzmi na dziedzińcu Pałacu Branickich w weekend 22 i 23 lipca, kiedy to zagra pięć gwiazd zagranicznych i trzy polskie.

PIĄTEK 22 lipca

19.00 – Muariolanza

19.45 – James Taylor Quartet

20.45 – De Phazz

22.30 – Raphael Saadiq

SOBOTA 23 lipca

19.00 – Marcin Nowakowski

19.45 – Pilichowski Band

20.45 – Count Basic

22.30 – Seal

W oczekiwaniu na drugą edycję wydarzenia, obejrzymy jak było rok temu – energetycznie, emocjonalnie, przebojowo. Już jutro na białostockim rynku zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć dokumentujących Pozytywne Wibracje Festival 2010.

Bilety na Pozytywne Wibracje Festival 2011 dostępne są w sprzedaży ogólnopolskiej w punktach sprzedaży oraz systemach internetowych: eBilet (www.ebilet.pl), Eventim (www.eventim.pl), Ticketpro (www.ticketpro.pl), kasy biletowe w salonach Empik w całej Polsce, ogólnopolska sieć sklepów Media Markt i Saturn.

KARNETY (22 i 23 lipca 2011)

Dziedziniec wstępny

70,00 zł

Golden Circle

100,00 zł

VIP

500,00 zł

22 lipca 2011

Dziedziniec wstępny

45,00 zł

Golden Circle

60,00 zł

VIP

300,00 zł

23 lipca 2011

Dziedziniec wstępny

45,00 zł

Golden Circle

60,00 zł

VIP

300,00 zł

Polecane

Share This