Premierowe kawałki na składaku RAM Cafe


2009.10.24

opublikował:

Premierowe kawałki na składaku RAM Cafe

Na kolejnej  kompilacji wrocławskiego Radia RAM i Magnetic Records znalazły się nowe utwory Oszibaracka, My Myself & I i The Crackers.

Dobór artystów nieprzypadkowy – Radio RAM od początku swego istnienia mocno promuje wykonawców spod znaku Wrocław Sound, przypomnijmy, że, obok przed chwilą wymienionych, tu nagrywają i działają  także m.in. Mikromusic, L.U.C., Digit All Love, Ocean, Hurt, Mariija,

Miloopa czy – najnowszy debiut sceny wrocławskiej – Indigo Trees.

Oszibarack jest ostatnio na fali. Ich ostatni album „PLIM PLAM PLUM” został doskonale przyjęty zarówno przez publiczność, jak i przez dziennikarzy muzycznych.  Z równie entuzjastycznym przyjmowane są koncerty grupy – żywe, energetyczne, grane z prawdziwą pasją. Utwór

Mews powstał specjalnie na RAM CAFE 4, grupa nie planuje umieszczania go na żadnej innej płycie CD.

Me, Myself & I (dwa głosy prowadzące beatboxer) to trio wokalne zjednujące sobie coraz szerszą rzeszę fanów znakomitymi koncertami. Obok wielu występów, gdzie grupa występuje jako główna gwiazda wieczoru, pojawili się  m.in. przed duchowym przywódcą Tybetu, Dalaj Lamą, zagrali przed 10-tysięczną pulicznością na koncercie Manu Chao (nota bene na bardzo specjalne życzenie samego artysty), wreszcie zdali najwyższy egzamin wokalny jakim był występ przed samym Bobbym McFerrinem w warszawskiej Sali Kongresowej. Do tej pory oficjalnie opublikowali jedynie dwa utwory: TAKADUM, wielki koncertowy przebój grupy pojawił się na RAM CAFE 2, utwór SOU-AU znalazł się na ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin. Piosenka Elytom Encon to zapowiedź długo oczekiwanego debiutanckiego krążka grupy, który powinien pojawić w sklepach w 2010 roku.

Thank God I’m Woman to kolejny utwór powstały specjalnie na RAM CAFE.  Ciepła, słoneczna piosenka przygotowana przez wrocławskich Crakersów, którzy po zmianach personalnych i chwili przerwy w działalności artystycznej zaczynają pracę nad swoim drugim albumem.

Ciekawostka jest, że tekst piosenki Thank God I’m Woman napisała Julia Różewicz, wnuczka słynnego poety i dramaturga, Tadeusza Różewicza.

Premiera handlowa RAM CAFE 4 planowana jest na 30 października. Równolegle z kompilacją pojawi się w sklepach box – RAM CAFE BOX 8CD – zawierający wszystkie 4 dotychczas wydane części RAM CAFE (info i okładka w zalączniku)

Polecane

Share This