Premierowy kawałek Hemp Gru z okazji 100-lecia niepodległości


2018.11.11

opublikował:

Premierowy kawałek Hemp Gru z okazji 100-lecia niepodległości

fot. Paweł Fabjański

Na kanale DiilTV pojawił się nowy utwór nagrany przez Hemp Gru wspólnie z uczestnikami warsztatów Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa. Kawałek zatytułowany „Niepodległa” jest powstał na cześć upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoje zwrotki nawinęli w nim Młodi, Bilon, Kamil ZBS, Wilku, Czaku, za warstwę muzyczną odpowiadają Szwed SWD & 5thka, Piti, Gągi.

W tym tygodniu swój kawałek nagrany wspólnie z uczestnikami warsztatów opublikowali także Kasta i Voskovy. Numer „Pamięć” wraz z klipem pojawił się na kanale UrbanEecTV.

Druga Strona Ulicy – Sztuka Niepodległa to unikatowy na skalę kraju cykl warsztatów muzycznych oraz projektowania graficznego, poświęcony pamięci 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach projektu, starannie wyselekcjonowani uczestnicy otrzymują możliwość wspólnej pracy twórczej pod okiem uznanych i cenionych artystów. Do tej pory w przedsięwzięciu wzięli udział: Czarny / HIFI, Eldo (Grammatik), Forin, Hemp Gru, Magiera (White House), Peja, Szwed SWD, Voskovy oraz Waldemar Kasta. Efektem warsztatów są okolicznościowe utwory, powstałe wraz z teledyskami oraz projekty okładek – zawarte w limitowanych wydawnictwach.

Polecane

Share This