Projekt 30/90: Chcecie nagrać kawałek razem z JIMKIEM, ale nie wiecie jak?


2017.03.11

opublikował:

Projekt 30/90: Chcecie nagrać kawałek razem z JIMKIEM, ale nie wiecie jak?

foto: Filip Żołyński

W niedzielę o 19.00 na profilu JIMKA odbędzie się livestream, podczas którego kompozytor przybliży Wam szczegóły muzycznego Projektu 30/90 , a także pokaże, w jaki sposób pracuje z nadesłanymi przez Was dźwiękami. Artysta wciąż czeka na Wasze propozycje, my tymczasem przypominamy, że termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca.

W tym roku JIMEK kończy 30 lat. Artysta pragnie świętować razem ze swoimi fanami, stąd pomysł, by zaprosić ich do stworzenia wspólnego utworu. Założenie Projektu 30/90 jest proste – JIMEK przygotował bazowe dźwięki, a Wy po ich wysłuchaniu przygotowujecie krótki film, w którym dogrywacie swoje. Wiele spośród nadesłanych już prac, zaskakuje. Na stronie Projektu 30/90 można zapoznać się z filmami prezentującymi m.in. naciskanie klamki, odkładanie słuchawki telefonu, przepuszczania papieru przez niszczarkę czy cięcia drewna. W poniższym wideo sam JIMEK pokazuje, że dźwięk można wydobywać z grzebienia, przewracających się zapalniczek czy przekłuwania balona.

Przesłane przez Was dźwięki zostaną włączone do utworu JIMKA poprzez zastosowanie samplingu. Wybrane nagrania trafią także do klipu podsumowującego projekt. – Najbardziej nie mogę się doczekać, aby wykorzystując technikę samplingu, umożliwić każdemu, kto chce stać się gwiazdą rocka albo wirtuozem instrumentu, realizację marzeń, nawet jeżeli ta osoba nie jest muzykiem – mówi JIMEK. – Jednocześnie uwielbiam i przeraża mnie to, że nie mam pojęcia, jaki ten utwór będzie finalnie. Początkowy szkic utworu zamieszczam na stronie, rzucam pierwszy pomysł i na bieżąco będę sprawdzał i reagował na to, co przysyłają ludzie. Od kiedy moje życie zmieniło się dzięki internetowemu konkursowi czekałem na okazję, żeby zrobić coś takiego. Jestem pewien, że dzięki temu uda się poznać wielu piekielnie utalentowanych ludzi – dodaje.

Jeśli nie wiecie jeszcze, w jaki sposób możecie stać się częścią Projektu 30/90, jutrzejszy livestream na pewno pomoże Wam w znalezieniu właściwego sposobu.

Polecane

Share This