Proletaryat w warszawskim Hard Rock Cafe

Zespół zagra w ramach cyklu Pepsi Rocks!


2011.11.15

opublikował:

Proletaryat w warszawskim Hard Rock Cafe

Kolejny koncert z cyklu Pepsi Rocks! będzie nie lada gratką dla wszystkich fanów rockowo-metalowego grania. Tym razem na scenie Hard Rock Cafe Warsaw wystąpi zespół Proletaryat, zaś w roli suportu zaprezentuje się grupa Skowyt.

Proletaryat powstał w Pabianicach i istnieje na scenie muzycznej od ponad dwudziestu lat. W tym czasie muzycy zdołali wydać aż 13 albumów  i zagrać prawie 1000 koncertów. Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Na ich płyty czeka się z niecierpliwością, a każda z nich jest szczególna i przełomowa.

Pierwszy spektakularny sukces formacja odniosła na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w roku 1989, gdzie zdobyli aż trzy nagrody – publiczności, organizatorów i dziennikarzy. W latach 1990-91 ukazały się dwa albumy: „Proletaryat” i „Proletaryat II”. Kolejne krążki – „Czarne Szeregi” (1993), „IV” (1994), „Zuum” (1996) oraz „Made in U.S.A.” (1999) prezentowały coraz to nowsze, artystyczne oblicza zespołu, a każdy z nich zawierał inną stylistycznie i brzmieniowo muzykę. Pomiędzy studyjnymi płytami zespół wydał również dwa albumy koncertowe oraz kompilację „The Best of…”.

Po kilkuletniej przerwie Proletaryat został reaktywowany, czego owocem były wydane w 2006 roku albumy: „ReC” oraz „Recycling”. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Olejnik (wokal), Dariusz Kacprzak (gitara basowa), Wiktor Daraszkiewicz (gitara) oraz Robert Hajduk (perkusja). Proletaryat aktualnie promuje najnowszą płytę pt. „Prawda”, która ukazała się we wrześniu 2010.

Data: 15.11.2011Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59Start: 20:30Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)


Polecane