Przedstawiciel YouTube`a odpowiada na zarzuty Popka


2015.11.14

opublikował:

Przedstawiciel YouTube`a odpowiada na zarzuty Popka

Przed kilkoma dniami Popek opublikował wideo, w którym apelował do władz YouTube`a, aby te zwróciły jemu i Gangowi Albanii reklamodawców. Popek sugerował, że reklamy zniknęły z jego filmów z racji na promowanie narkotyków. Gang Albanii to wyreżyserowana komedia, a nie kartel narkotykowytłumaczył .

Przed nowymi produkcjami dostępnymi na kanale KrólAlbaniiTV faktycznie nie pojawiają się reklamy (odtwarzaliśmy kilka filmów w różnych porach dnia), natomiast w trakcie na ekranie wyświetlają się bannery reklamowe. Poprosiliśmy o komentarz przedstawiciela polskiego oddziału Google (właściciela platformy YouTube), oto treść odpowiedzi przesłanej przez Piotra Zalewskiego:

Nie komentujemy poszczególnych kanałów, ale jeśli na filmach widać, że pojawiają się reklamy to oznacza, że wszystkie opcje monetyzacji działają. To właściciel kanału decyduje jakie formaty reklamowe są dopuszczone, czasami też nie ma zainteresowania reklamodawców by np. pokazywać reklamy pre-roll (przed właściwym materiałem wideo). Czasami zdarzają się też przypadki, że możliwość pokazywania reklam jest blokowana dla jednego konkretnego filmu na danym kanale.

Pozdrawiam,

Piotr Zalewski

Google Polska

Polecane

Share This