Przystanek Woodstock – nocne koncerty Akademii Sztuk Przepięknych


2013.07.12

opublikował:

Przystanek Woodstock – nocne koncerty Akademii Sztuk Przepięknych

W tym roku w Akademii odbędą się trzy koncerty – na scenie zaprezentuje się duet Adam Bałdych i Jackob Karlzon, grupa Audiofeels oraz Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

Koncert jazzowy Adam Bałdych i Jackob Karlzon – Obraz i film są dziś nieodłączną częścią. Muzyka filmowa komponowana jest w taki sposób, aby podkreślić wizję reżysera. Wspaniałym wyzwaniem jest zatem zagrać muzykę do filmu, który jej nie posiadał i w ten sposób nadać mu zupełnie nowej wartości. Takie wyzwanie podejmie Adam Bałdych, znany z bezkompromisowych poszukiwań twórczych. Tym razem do współpracy zaprosił znakomitego szwedzkiego pianistę Jacoba Karlzona, z którym nagrywa dla prestiżowej niemieckiej wytwórni muzycznej Act Music.

Audiofeels – Zainspirowani muzyką a cappella i muzykami takimi jak Bobby McFerrin, Urszula Dudziak, Take 6, Naturally 7, Manhattan Transfer, Cosmos, postanowili rozwinąć mało popularny w Polsce gatunek vocal play, którego sensem jest imitacja instrumentów. Wokaliści posługując się jedynie swoim głosem tworzą brzmienia gitar, instrumentów smyczkowych, perkusji czy nowoczesnych instrumentów elektronicznych.

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze – Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze nie tylko wystąpi razem z Gooralem na Dużej Scenie, ale i zaprezentuje się bardziej tradycyjnie na Akademii Sztuk Przepięknych. To kolejny nocny koncert, który chcemy zaproponować Woodstockowiczom. Mazowsze należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Nazwa zespołu wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak repertuar „Mazowsza” szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Dziś w dorobku zespołu znajdują się opracowania sceniczne 42 z nich.

Polecane


Share This