Przystanek Woodstock z pierwszym ogłoszeniem


2017.12.20

opublikował:

Przystanek Woodstock z pierwszym ogłoszeniem

foto: WOŚPfoto: WOŚP

Od kilku miesięcy znamy termin przyszłorocznego Przystanku Woodstock, teraz czas na stopniowe ujawnianie line-upu. Pierwszym ogłoszonym zespołem jest Lao Che. Podczas koncertu zabrzmią doskonale znane już utwory z płyty „Dzieciom”, ale też te z najnowszego, zapowiadanego na 16 lutego 2018 albumu „Wiedza o społeczeństwie”. Do tej pory Lao Che na Przystanku Woodstock wystąpiło już cztery razy – w latach 2006, 2008, 2010, 2014. Lao Che jest również laureatem Złotego Bączka z 2006 roku.

Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

Tytułowa „Wiedza o społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

24. Przystanek Woodstock 2018 odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Polecane

Share This