Quebonafide w drodze po dwa diamenty?


2018.10.25

opublikował:

Quebonafide w drodze po dwa diamenty?

foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

ZPAV opublikował najnowszy raport o złotych i platynowych płytach. Tym razem przyznano trzy złota za albumy – wyróżniono „Evil_Things” Guziora, „Roman Holiday” Andre Rieu oraz składankę „Przedszkolaka hity”.

Więcej płyt uhonorowano platynami, w najnowszym zestawieniu ZPAV przyznał w tej kategorii aż sześć wyróżnień. Platynowy status mają od teraz „Ground Zero Mixtape” PRO8L3MU i imienny debiut grupy Tulia. „To tu” KęKę i składanka „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego uzyskały status podwójnych platyn. Na deser zostawiamy dwa potrójne wyróżnienia dla Quebonafide. Jego ubiegłoroczna „Egzotyka” jest już potrójnie platynowa, podobnie tegoroczna „Soma 0,5 mg”, którą Quebo nagrał wspólnie z Taco Hemingwayem.

W przypadku polskich wydawnictw potrójna platyna jest równoznaczna z przekroczeniem pułapu 90 tysięcy sprzedanych kopii wydawnictwa. Kolejnym wyróżnieniem przyznawanym przez ZPAV jest diamentowa płyta, na którą potrzeba aż 150 tysięcy egzemplarzy. Dla zagranicznych albumów kryteria są łagodniejsze – na potrójną platynę potrzeba 60 tysięcy, na diament 100 tysięcy.

Przypominamy, że „Egzotyka” była najchętniej kupowaną płytą ubiegłego roku w Polsce. Oznacza to, że znacznie większe zainteresowanie budzi „Soma 0,5 mg”, ponieważ osiągnęła potrójną platynę w zaledwie pół roku, podczas gdy „Egzotyka” uzyskała ten status w rok i cztery miesiące.

„Soma 0,5 mg” była najchętniej kupowaną płytą pierwszego półrocza 2018 roku w Polsce. Czy Taconafide utrzymają pozycję liderów do końca roku? Mimo wszystko podejrzewamy, że nie, ponieważ wszystko wskazuje na to, że Dawid Podsiadło rozbił bank krążkiem „Małomiasteczkowy”. Po premierowym weekendzie w wielu empikach brakowało płyt, magazyny nie nadążają dosyłać ich w wystarczających ilościach.

Polecane


Share This