#Qz #Kendi – „Human” (audio)


2013.12.25

opublikował:

#Qz #Kendi – „Human” (audio)

#Qz #Kendi to projekt który powstał z prostej potrzeby wspólnego tworzenia muzyki. Qz, czyli Marcin Kuz Kuśmierczyk to producent i muzyk, realizator dźwięku oraz współwłaściciel Erem Studio. Kendi, czyli Candy Girl to piosenkarka która na swoim koncie ma już dwa wydane albumy.

Oto geneza projektu przedstawiona przez samych artystów: Spotkaliśmy się pewnego dnia w studio, aby obgadać szczegóły nowej płyty Candy. Jak się okazało nasze wspólne zainteresowania muzyczne nijak maja się do klimatu w jakim się ona wcześniej poruszała. Postanowiliśmy więc popracować nad wspólnym projektem. I tak powstał „zespół” #QZ #KENDI. Zaczęliśmy od przesłuchiwania setki płyt winylowych w poszukiwaniu sampli. Później wzięliśmy się za Korgi i inne syntezatory oraz pady. To było to. Połączyliśmy wspólne pasje. Qz gra na instrumentach perkusyjnych a Kendi na instrumentach klawiszowych. Razem to później produkujemy i świetnie się przy tym bawimy. Wszystkie sesje w studiu nagrywamy na GoPro i wrzucamy na nasz Facebook żeby ludzie mogli zobaczyć jak powstaje nasza muzyka. Pierwsze dwa single, jeśli tak je można nazwać, bo pierwszy trwa 36 sekund a drugi 1 minutę, utrzymane są w klimatach dubstep, moombahton i reggeaton. Kolejny, czyli trzeci (który trwa już 3 minuty) to drum’n`bass, a następne to, między innymi, zwrot w kierunku trapu i trip hopu.

Zdecydowaliśmy że nasza pierwsza płyta „QKI” (nazwa pochodzi od naszych pseudonimów ale znaczy też „ciasteczko”) będzie EP-ką i zawierać będzie 6 utworów – za darmo do ściągnięcia z naszego Soundclouda. Postanowiliśmy też że dla 1000 naszych fanów którzy są bardzo zaangażowani w nasz projekt wytłoczymy ekskluzywną wersję albumu „QKI” i im ją po prostu rozdamy.

Polecane

Share This