Rarytas od Ostrego – audio


2012.10.23

opublikował:

Rarytas od Ostrego – audio

Nagranie „Dwadzieścia lat” pochodzi jeszcze z czasów, gdy O.S.T.R. działał w ramach Obozu TA. Utwór powstał najprawdopodobniej w 2000 roku.

Łódzki artysta udzielił krótkiego wywiadu przedstawicielom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Edukacja muzyczna od najmłodszych lat pozwala spojrzeć na świat w zupełnie inny sposób, bardziej wrażliwy, bardziej dogłębny, bardziej duchowy. Jest to idealny łącznik między rzeczywistością a marzeniami, pozwala poszerzyć nam wyobraźnię – tłumaczy O.S.T.R. – Moim skromnym zdaniem każdy sześciolatek w tym państwie zasługuje na nieograniczony dostęp do dóbr kultury.

O.S.T.R. przypomina, że w tym właśnie wieku kształci się nasz gust, kształci się nasze poczucie piękna, estetyki: – Jeżeli pozwolimy, żeby ciekawość świata zginęła w tych dzieciach, w tym momencie pozbawimy ich jakiegoś etapu życia, które te dzieci mają przed sobą.

Raper jest zdania, że dobra edukacja muzyczna w szkołach podstawowych sprawi, że dzieci będą mogły przede wszystkim lepiej zrozumieć to, czego słuchają, „będą potrafiły się w to zagłębić i przeczytać te wartości, które chciałyby dla siebie wynieść”.Polecane

Share This