Razorlight i The Crystal Method na Orange Warszaw Festival


2009.06.18

opublikował:

Razorlight i The Crystal Method na Orange Warszaw Festival

Na warszawskim  Placu Defilad  The Crystal Method i Razorlight zagrają obok takich sław jak N.E.R.D z Pharrellem Williamsem, Calvin Harris, MGMT czy Groove Armada. 4 i 5-tego września podczas Orange Warsaw Festival będzie można zobaczyć światowej klasy występy zupełnie za darmo.

Amerykańską formację The Crystal Method tworzą Ken Jordan i Scott Kirkland. Występują razem od 1993 roku. Współpracowali m.in. z Linkin Park, Scottem Weilandem ( Stone Temple Pilots, Velvet Revolver) czy Mobym. W 2005 roku ich album „Legion Of Boom” nominowano do Grammy w kategorii „Najlepsza płyta muzyki elektronicznej i tanecznej.” Na  krążku tym grupę wokalnie wspierała aktorka Milla Jovovich. Ich muzyka rozbrzmiewa w najpopularniejszych grach komputerowych m.in. „FiFa 98”,  „Need For Speed” czy „Lara Croft: Tomb Rider”, a także wielu hollywoodzkich produkcjach filmowych – m.in. “Matrix” i “London”.

Pochodzący z Londynu Razorlight od lat należą do największych gwiazd gitarowego indie-rocka. Występowali m.in. na koncercie Live8 w Hyde Parku, grali również przed takimi legendami rocka jak Queen z Paulem Rodgersem, The Rolling Stones czy  The Who. Ich piosenka “America”  oraz album “ Razorlight” dotarły na sam szczyt brytyjskiej listy przebojów. W 2007 roku byli nominowani do prestiżowych Brit Awards w kategoriach “Najlepszy Brytyjski Zespół” i “Najlepsza Piosenka (“America”)

Orange Warsaw Festival to jedna z najważniejszych inicjatyw kulturalnych w Polsce, należy także do wiodących projektów promujących Warszawę, która ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To otwarte i nowoczesne przedsięwzięcie artystyczne – festiwal miejskich brzmień i sztuki ulicy. Niemal wszystkie elementy programu zostały tak pomyślane, aby mogły odbyć się  w ogólnie dostępnej przestrzeni miejskiej.

W tym roku organizatorzy zaplanowali dwa dni wypełnione koncertami wyjątkowych gwiazd, gwarantujących znakomitą zabawę oraz niezapomniane emocje. Wszyscy artyści zagrają koncerty live w pełnych składach. Niektórych jak np.: N.E.R.D., M.G.M.T. czy Calvina Harrisa będziemy gościć w Polsce po raz pierwszy!

Orange Warsaw Festival to nie tylko muzyka, lecz także szeroko pojęta „sztuka ulicy”. Goście festiwalu będą mogli uczestniczyć w niecodziennym projekcie – „Noc Kina”,a także sprawdzić swoje zdolności plastyczne i literackie. W ramach festiwalowych aktywności przewidziany został także otwarty „Konkurs na projekt zagospodarowania przestrzeni miejskiej w Warszawie”.

Na wszystkich wielbicieli zabawy w gronie rodziny i przyjaciół – niezależnie od wieku – czekają multimedialne atrakcje w miasteczku Orange. Dla swoich klientów operator przygotuje również specjalne muzyczne serwisy i dedykowane usługi.

Zapraszamy na http://www.orangewarsawfestival.pl/

Polecane

Share This