Reaktywacja kultowej wytwórni hip-hopowej


2020.11.25

opublikował:

Reaktywacja kultowej wytwórni hip-hopowej

Zasłużony wydawca płyt winylowych, który w tym roku obchodził swoje 18te urodziny zapowiada nowe produkcje ze swoim logo. JuNouMi znane jest przede wszystkim z wydawanych od 2002 winylowych składanek, na których pojawiali się raperzy, producenci i didżeje z całej Polski. Wśród setek artystów, którzy pojawili się na płytach JNM można znaleźć takie ksywy jak Afront, Dizkret, donGuralesko, Eis, Eprom, Haem, Kixnare, Łona i Webber, Magiera, Metro, NOON, O.S.T.R., Ortega Cartel, Pezet, Praktik, Rasmentalism, Smarki Smark, Ten Typ Mes i wielu innych.

Jeszcze w grudniu pojawi się pierwszy  kompakt w historii wytwórni – jest to debiut wydawniczy duetu Bryndal/Eklektik i będzie to szalony mixtape z wieloma znakomitymi gośćmi. Uspokajamy od razu wszystkich fanów JuNouMi – winylowa wersja pojawi się na początku 2021 roku. Kolejny rok to także kolejne winyle, a pierwszy z nich pojawi się jeszcze w styczniu i jest to owoc współpracy z jednym z legendarnych hip-hopowych producentów – Kixnarem. Czy 2021 będzie należeć do JNM? Zobaczymy…

Pierwszy od dawna singiel z logiem JuNouMi już w ten piątek…

Czwarta i ostatnia urodzinowa dziesięciocalowa EPka na 10. urodziny U Know Me Records należy do zespołu Immortal Onion. Na płycie znajduje się aż 5 utworów. Jest tu coś dla tych, którzy tęsknią za koncertami, perełka, która pojawia się tylko na winulu oraz premierowy utwór tria.

Pierwsze dwa numery to zapis wyjątkowego koncertu, który odbył się 8.8.2020 w warszawskim klubie Jassmine. Stronę B otwiera oryginalna interpretacja utworu „Leaving” z repertuaru Hani Rani (z którą regularnie grywa dwóch członków Immortal Onion), następnie premierowy i mocno elektroniczny „Zu Hause” i na deser Kadrych przerabia „Eye Tracking”, który pochodzi z tegorocznej płyty Cebulek.

Warto podkreślić, że „Leaving” w interpretacji Immortal Onion pojawia się wyłącznie na winylu – nie jest on częścią digitalowej wersji EPki.

Płyta ukazuje się w ściśle limitowanej ilości – 300 ręcznie numerowanych kopii. Pierwsza setka na czerwonym winylu, a od numeru 101 do 300 klasyczny winyl czarny.

 

Kolejnym specjalnym projektem na 10-te urodziny UKM jest wyjątkowe collabo NOONa i duetu Normal Bias. Mikołaj Bugajak nigdy nie ukrywał, że NB to jeden z jego ulubionych polskich projektów elektronicznych, więc było tylko kwestią czasu, żeby po zmasterowaniu wydanej w styczniu tego roku płyty Normal Biasów pojawiła się okazja do muzycznej współpracy.

Wyjątkowe 10″, na którym NOON i Normal Bias remiksują się nawzajem wyprzedało się momentalnie, ale zapraszam do sprawdzenia tego specjalnego projektu na streamingach.

 

Polecane

Share This