Red i Spinache w Step Records


2013.03.29

opublikował:

Red i Spinache w Step Records

Kilka dni temu w Internecie pojawiła się informacja o planowanym powrocie duetu. Z dniem dzisiejszym poznaliśmy wytwórnie, która wyda nadchodzący album Reda i Spinache’a. Wspólna płyta raperów ukaże się już w lipcu, nakładem Step Records!

Na ten moment wiadomo, że brzmienie projektu będzie mocno nowoczesne, a sam krążek dużo poważniejszy od wcześniejszych dokonań obu Panów, kojarzonych ze sporą dawką charakterystycznego humoru. Pod koniec kwietnia planowana jest ogólnopolska premiera pierwszego singla pt. „Podpalamy noc”.

Red & Spinache poznali się w 1998 roku, podczas koncertu Thinkadelic (pierwsza formacja Spinache’a) w Krakowie. Potem współtworzyli grupę Obóz TA, z którą nagrali dwa albumy. W 2004 roku, artyści postanowili rozpocząć prace nad pierwszym albumem Red & Spinache. W 2005 roku duet podpisał kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska i wydał w niej album „7 Rano”. Płyta została świetnie przyjęta. Single  – „Uwierz mi” z  gościnnym udziałem saksofonisty Kuby Raczyńskiego, „Wczoraj” z partią wokalną wykonaną przez Marka Dulewicza z formacji Bakflip i Łukasza Lacha z zespołu L.Stadt i „Kochać” z gościnnym udziałem Moniki Kuszyńskiej z Varius Manx – pojawiły się na wysokich miejscach list przebojów. Wraz z sukcesem muzycznym przyszły zaproszenia do udziału w największych wydarzeniach muzycznych w kraju m.in.: na Festiwal w Opolu, Top Trendy czy Eska Music Awards.

W sierpniu 2006 ukazał się pierwszy singiel promujący drugą płytę duetu „Poznać twoją matkie”. Dowcipny i autoironiczny utwór oraz komiczne wideo okazały się idealną kontynuacją dotychczasowych działań Red & Spinache. Drugi album duetu „8 Rano” miał swoją premierę w lutym 2007. Singlem promującym płytę został utwór „International Love” z gościnnym udziałem J-Ro (członka legendarnej grupy Tha Alkaholiks z Los Angeles) i Łukasza Lacha z zespołu L. Stadt. We wrześniu 2008 ukazał się utwór „Biegnij”, promujący trzecią płytę Red & Spinache  „9 Rano”, zaś w pierwszej połowie 2009 roku Spinache  podjął decyzję o rozwiązaniu duetu.

W 2013 roku artyści postanowili reaktywować projekt, poruszając się już jednak w całkiem nowej stylistyce.

Polecane

Share This