Rekordowa frekwencja Open’era


2018.06.26

opublikował:

Rekordowa frekwencja Open’era

foto: P. Tarasewicz

Mikołaj Ziółkowski, organizator Open’er Festivalu, był gościem Piotra Kędzierskiego w programie #OnetRANO #WIEM. Szef Alter Artu mówił m.in. o zróżnicowanym line-upie tegorocznej edycji, za sprawą którego Open’er staje się wielopokoleniowym festiwalem. Na open’erowych scenach obok Bruno Marsa, Arctic Monkeys czy Migos wystąpią także weterani – Nick Cave and the Bad Seeds, Depeche Mode czy David Byrne.

Polityka Alter Artu pozwala festiwalowi gromadzić coraz większą publiczność. – To będzie rekordowa edycja. Największa liczba publiczności pojawi się w Gdyni, w całej historii festiwalu – zapowiada Mikołaj Ziółkowski. Na dokładne liczby musimy jeszcze poczekać, póki co organizator zdradza, że na terenie festiwalu każdego dnia będzie się bawić około 70 tysięcy osób.

Open’er rusza już w środę 4 lipca. Impreza potrwa do soboty 7 lipca. Ostateczny line-up i rozpiskę godzinową znajdziecie na tej stronie.

W wywiadzie dla Onetu Mikołaj Ziółkowski zapewnił także, że na terenie festiwalu znajdzie się strefa dla tych, którzy chcą oglądać mundial. W tym roku nie czeka nas sytuacja podobna do tej z 2016, kiedy spora część widzów zamiast koncertu Red Hot Chili Peppers wybrała mecz Polska – Portugalia. Tym razem reprezentanci Polski będą już na wakacjach, więc ćwierćfinałowe mecze (festiwal przypada właśnie na czas ćwierćfinałów) nie powinny budzić aż takich emocji. Z drugiej strony istnieje duża szansa, że na tym etapie rozgrywek zagrają Anglicy, a na gdyński festiwal przyjedzie w tym roku ok. 10 tysięcy Wyspiarzy.

 

Polecane

Share This