Rekordowy Life Festiwal 2013


2013.07.02

opublikował:

Rekordowy Life Festiwal 2013

Tegoroczny koncert finałowy Life Festival Oświęcim (29 czerwca), którego główną gwiazdą był Sting, został całkowicie wyprzedany. Ponad 18 tysięcy ludzi przybyło, by zobaczyć występ międzynarodowej gwiazdy. Około pięć tysięcy osób zgromadziło się za bramami stadionu, aby posłuchać koncertu Stinga. Artysta, zachęcony przez rozentuzjazmowaną publiczność, bisował aż trzy razy. Równie gorąco przyjęto występujących przed Stingiem: Raya Wilsona, Brodkę oraz zespoły Kozak System i Future Folk.

Wielką popularnością cieszył się również koncert zorganizowany w ramach nowego wydarzenia na LFO – czyli Street Life (28 czerwca). Pomimo opadów, ponad pięć tysięcy ludzi przyszło na występ O.S.T.R-a oraz innych hip-hopowych artystów. Jeszcze większą publiczność zgromadził tego samego wieczora koncert „Muzyka świata”, zwieńczony występem grupy Perfect wraz z orkiestrą symfoniczną.

Festiwalowi towarzyszy od początku hasło tolerancji. W tym roku objęło ono nie tylko ludzi innych wyznań i ras, ale także chorych. Koncert Katie Melua, zaangażowanej w akcję Rak. To się leczy”, będący jednocześnie prestartem LFO oraz wystawa plakatu „Chory, taki sam jak ja”, to kolejne nowe wydarzenia, które pojawiły się w związku z tegorocznym festiwalem.

Polecane

Share This