Rewolucyjna zmiana w koncertach Małpy


2022.05.21

opublikował:

Rewolucyjna zmiana w koncertach Małpy

fot. P. Tarasewicz

Już dziś koncertem w krakowskim Kwadracie Małpa rozpoczyna trasę koncertową promującą album „Bóg nie gra w kości”. Po latach zapamiętamy ten dzień jako początek nowej ery w występach artysty. Przez lata przyzwyczailiśmy się do tego, że na scenie towarzyszyli mu Jinx i Chwiał, od dziś Małpa będzie koncertował ze Steve’em Nashem.

Z Jinksem i Chwiałem znamy się od 20 lat, jesteśmy z jednego miasta i połączyła nas wspólna zajawka na długo zanim zaczęliśmy robić rap „profesjonalnie”. W ciągu ostatnich lat zagraliśmy razem blisko 500 koncertów. Graliśmy w wielkich metropoliach i małych miasteczkach, w kraju i za granicami, czasami występowaliśmy przed tysiącami osób, a czasami graliśmy dla raptem kilkunastu najwierniejszych fanów. Niezależnie od tego gdzie i przed kim, obaj stojąc na scenie zawsze dawali z siebie wszystko i bardzo im za to dziękuję. Dziękuję za wszystkie piękne, śmieszne, smutne i trudne momenty, które przeżyliśmy, jeżdżąc po kraju. Za to, że byli obok, gdy odbierałem złote płyty i wtedy gdy zwijając się z bólu wymiotowałem do przydrożnego rowu. Dziękuję za to, że zawsze mogłem na nich liczyć, na scenie i poza nią. Mam nadzieje, że wybaczycie mi ten podniosły ton, po prostu ci goście są dla mnie jak rodzina.

To trudne ale po tych 13 latach nadszedł czas na zmiany, których potrzeba dojrzewała w każdym z nas już od jakiegoś czasu. Uprzedzając wasze pytania, nie pokłóciliśmy się, nie poróżniły nas pieniądze i dalej jesteśmy ekipą przyjaciół. Rozpisuję się tak dlatego, ponieważ wiem, że Wy również zdążyliście się z nimi zżyć i moglibyście poczuć się zdezorientowani, nie widząc ich ze mną na scenie.

Co dalej? Coś się kończy, coś zaczyna. Jest mi smutno, bo to koniec naszej wspólnej przygody, ale jednocześnie jestem podekscytowany bo początek innej. Bardzo się cieszę, że na nadchodzącej trasie będzie mi towarzyszył Steve Nash, człowiek-orkiestra, którego znacie z kilku kawałków na BNGWK. Kacper wprowadzi „żywy” element do mojego koncertu. Będzie grał na MPC, klawiszach oraz magicznych urządzeniach, których nazw nie potrafię nawet wymówić. Jesteście ciekawi, jak to będzie wyglądało? Zapraszam na nasze nadchodzące koncerty – komentuje raper.

Rozpiska trasy promującej nowy album torunianina wygląda następująco:

21.05 – Kraków, Kwadrat (sold out)
3.06 – Wrocław, Stary Klasztor
4.06 – Poznań, Klub u Bazyla
10.06 – Lublin, Klub Dom Kultury
11.06 – Toruń, Od Nowa
18.06 – Gdańsk, Klub Muzyczny Parlament
24.06 – Łódź, Scenografia
1.07 – Warszawa, Strefa Jelenia
9.07 – Rzeszów, Przystań na Lato

Ponadto raper wystąpi na początku lipca wałbrzyskim festiwalu Hip-Hop Kopalnia, a 26 września pojawi się na Hip-Hop Festiwalu w Teatrze Letnim w Szczecinie.

Polecane

Share This