Richie Campbell pierwszą gwiazdą Ostróda Reggae Festival 2015


2015.03.06

opublikował:

Richie Campbell pierwszą gwiazdą Ostróda Reggae Festival 2015

Richie Campbell jest jednym z najbardziej obiecujących artystów na europejskiej scenie reggae i pierwszą gwiazdą takiego formatu z Portugalii. Współpracował m.in. z Kymani Marleyem, Gentlemanem czy Anthonym B. Świat pokochał go za podnoszący na duchu przebój „That`s How We Roll”.

Richie Campbell na portugalskiej scenie muzycznej obecny jest od 2010 roku. Na wydanym w 2013 roku albumie „Focused” wśród gości pojawiają się Ikaya, Turbulence, czy Anthony B.  W Portugalii płyta od razu znalazła się na listach przebojów, ale swój sukces ten młody, zakochany w Jamajce Portugalczyk zawdzięcza przede wszystkim wspaniałym występom na żywo. Jego sceniczna energia i umiejętność skupiania na sobie uwagi słuchacza zachwyciły publiczność na wielu europejskich festiwalach reggae, z ubiegłorocznym Summerjam w Niemczech na czele. Występował również na Jamajce i na Barbadosie. W 2011 roku we Wrocławiu zaśpiewał kilka utworów jako gość na trasie Anthony’ego B. W Polsce wielu fanów zna go również z udziału w przeboju „Inna Jamaica” Włochów z Mellow Mood. W ub. roku Richie wydał imponujące DVD / live album „Live Campo Pequeno”, a planowany na ten rok nowy album zapowiada już singiel „Best Friend”. Na scenie wspiera go 911 Band, z którym pierwszy raz pojawi się na koncercie w Polsce. Richie Campbell wystąpi podczas Ostróda Reggae Festival 7 sierpnia.

Jednocześnie uruchomiona została sprzedaż karnetów na tegoroczną, 15 edycję festiwalu. Karnet do końca marca kosztuje 140 PLN. Impreza zaplanowana jest na 6-9 sierpnia na terenie Czerwonych Koszar w Ostródzie.

Polecane

Share This