Rob Zombie niespodziewanie zmienia wytwórnię płytową


2009.11.01

opublikował:

Rob Zombie niespodziewanie zmienia wytwórnię płytową

Rob Zombie nieoczekiwanie rozstał się z swoją poprzednią wytwórnią, z którą związany był od 18 lat oraz, z którą sprzedał 15 mln płyt (zarówno solowych, jak i z White Zombie). Najnowszy album artysty – „Hellbilly Deluxe 2”, który ukazać miał się 17 listopada, będzie miał późniejszą premierę i wydany zostanie na początku 2010 r., właśnie w barwach Roadrunner Records/ Loud & Proud Records.

Nie była to oczywiście prosta decyzja, zwłaszcza po tych wszystkich latach, ale musiała ona zostać podjęta” – komentuje Zombie – „Uwielbiam ten nowy album i chciałem, aby otoczyła mnie pełna ekscytacji nowa grupa ludzi, która potrafiłaby na nowo rozpalić mój entuzjazm do pracy z hard rockową wytwórnią. Roadrunner wydaje sie być idealnym miejscem do tego.”

Entuzjazmu nie kryje również Jonas Nachsin, prezes Roadrunner Records: „Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością pracy z Robem Zombie, artystą, którego podziwialiśmy przez wiele lat„. A Tom Lipsky, założyciel i prezes Loud & Proud dodaje: „Rob Zombie uderzy ciężko na „Hellbilly Deluxe 2”, tak, jak spodziewają się jego fani. Jesteśmy bardzo podekscytowani olbrzymim zamieszaniem, jakie na pewno wytworzy!

Pierwszym singlem z albumu jest utwór „What?”, który juz wszedł na radiowe playlisty. Najnowszy album odnosi się do krążka „Hellbilly Deluxe” z 1998 r., który już trzykrotnie pokrył się platyną.

Na płycie znajdą się następujące kompozycje:

1. Jesus Frankenstein

2. Sick Bubblegum

3. What?

4. Mars Needs Women

5. Werewolf, Baby!

6. Virgin Witch

7. Death and Destiny Inside The Dream Factory

8. Burn

9. Cease to Exist

10. Werewolf Women of the SS

11. The Man Who Laughs

 

29 października Rob Zombie wyruszył na trasę koncertową, promującą to wydawnictwo, która rozpoczęła się występem w Phoenix,. Zombie koncertować będzie z towarzyszeniem swoich długoletnich współpracowników – John 5 na gitarze, Piggy D na basie oraz Tommy Clufetos za perkusją. Więcej szczegółów na temat trasy można znaleźć na stronie: www.RobZombie.com

Dodatkowo Zombie jest autorem pięciu pełnometrażowych filmów, z czego ostatni, „The Haunted World Of El Superbeasto”, powstał na podstawie serii komiksów artysty. W tym roku na ekrany kin wszedł film „Helloween 2”, następca „Helloween” z 2007 r. W 2004 r. ukazał się natomiast „Dom Tysiąca Trupów”, a w 2005 r., jego kontynuacja – „Bękarty Diabła”.

 

Polecane

Share This